Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Buffy+b%C4%99dzie+ponownie+postrachem+wampir%C3%B3w-127431

Czy Buffy będzie ponownie postrachem wampirów?

  • Deadline
  • autor: jp
  • Seriale
Czy szykuje się reboot serialu "Buffy: Postrach wampirów"? Nikt na razie nie potwierdził tego oficjalnie, ale Gary Newman, dyrektor zarządzający stacji Fox, zasugerował, że pomysł przeszedł mu przez myśl.

HLYFU4SDURGTLAQVKVY4XIM3EY.jpg

To prawdopodobnie najbardziej nadający się na powrót serial, jaki mamy, powiedział Newman. Nie pokusił się jednak o żadne obietnice - ze strachu, że, jak sam powiedział, "nie wyjdzie żywcem z budynku". Dodał jednak, że regularnie dyskutuje na ten temat. Joss Whedon to jeden z najlepszych twórców, z jakimi kiedykolwiek pracowaliśmy. Kiedy uzna, że już czas, weźmiemy się za to.

Wypowiedzi Newmana pochodzą z dłuższej dyskusji o trendzie do przywracania starych serialowych hitów. Stacja Fox zrobiła już to z "Z archiwum X", przygotowuje też nową wersję "24 godzin".

Newman zaznaczył jednak, że rebooty nie są dla niego priorytetem. Zazwyczaj pomysł wychodzi od twórcy. Oczywiście, od dawna zależało nam na powrocie "Z archiwum X". Ale idea powrotu wyszła od Chrisa Cartera, Davida Duchovny'ego i Gillian Anderson. Jeśli podchodzisz do sprawy cynicznie, jeśli nie masz twórczego pomysłu na powrót, to nie zadziała.

"Buffy" opowiadała o dziewczynie (Sarah Michelle Gellar), której przeznaczeniem była walka z wampirami. Serial był emitowany w latach 1997-2003. Co ciekawe, i on był de facto rebootem - filmu "Buffy - postrach wampirów", do którego scenariusz napisał Joss Whedon.

zobacz też: