Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Czy+nowa+%22Diuna%22+powstanie-66994

Czy nowa "Diuna" powstanie?

Czarne chmury zebrały się nad ekranizacją kultowej powieści Franka Herberta. Prace nad projektem trwają już cztery lata. Jeśli zdjęcia nie rozpoczną się najbliższej wiosny, właściciele praw wycofają się z przedsięwzięcia. Decydenci Paramountu są jednak ostrożni. Choć mówimy o jednym z największych bestsellerów literatury s-f, wszyscy mają w pamięci klapę pierwszej ekranizacji, zrealizowanej w 1984 roku przez Davida Lyncha. Utrata tej marki byłaby dużym ciosem dla studia, które widzi w "Diunie" szansę na rozpoczęcie nowej filmowej serii.

1.jpg


Bohaterem "Diuny" jest Paul Atryda, dziedzic potężnego rodu, który w imieniu Imperatora zarządza planetą Arrakis. Jest to najważniejsza planeta we wszechświecie, gdyż tylko tu znaleźć można melanż, substancję umożliwiającą podróże kosmiczne i przewidywanie przyszłości. Paul okaże się kluczową postacią w konflikcie pomiędzy rodami Atrydów i Harkonenów, a jego przeznaczenie odmieni kształt całego Imperium.

Scenarzystą filmu został nieopierzony Chase Palmer ("[film=348003]Number 13[/film]"). Na stanowisku reżysera producenci widzieli Pierre’a Morela ("Uprowadzona"), ale według najnowszych doniesień, może on pełnić rolę jedynie producenta wykonawczego. Czekamy więc (nie)cierpliwie na dalszy rozwój wypadków.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię