Dave Bautista zapowiada pożegnanie z Marvelem

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dave+Bautista+zapowiada+po%C5%BCegnanie+z+Marvelem-142484
Dave Bautista zapowiada pożegnanie z Marvelem
Goszcząc w talk show Ellen DeGeneres, Dave Bautista potwierdził, że "Strażnicy Galaktyki vol. 3" będą ostatnią produkcją Marvela, w której wystąpi.

Będę miał 54 lata, gdy na ekrany trafią "Strażnicy 3". Granie przed kamerą bez koszulki staje się dla mnie coraz trudniejsze. Podróż zatoczyła koło i jestem gotowy odsunąć się na bok i zakończyć to - przyznał Bautista - James Gunn już ogłosił, że trzeci "Strażnicy" będą jego ostatnim filmem w Marvelu. Kiedy James odejdzie, to ja też.

Relacje Bautisty oraz Marvela od dłuższego czasu nie należą do udanych. Konflikt między aktorem a studiem rozpoczął się latem 2018 roku, gdy Marvel usunął Jamesa Gunna ze stanowiska reżysera "Strażników Galaktyki vol. 3". Powodem zwolnienia były stare wpisy z mediów społecznościowych, w których filmowiec w ryzykowny sposób żartował m.in. z pedofilii, AIDS i zamachów z 11 września. Bautista stanął wówczas w obronie Gunna: Dalej będę robił to, do czego zobowiązuje mnie kontrakt, ale "Strażnicy" bez Jamesa? Na to się nigdy nie pisałem. Nie chodzi przecież o sam film. Chodzi o pracę dla kogoś, kto poklepuje po plecach faszystowskich cybernazistów, inicjatorów podobnych nagonek.   

Jak wiadomo, po kilkunastu miesiącach Marvel przywrócił Gunna na stanowisko reżysera "Strażników 3". Zdjęcia do filmu powinny rozpocząć się pod koniec tego roku. Premierę zaplanowano na 5 maja 2023 roku.

W cyklu "Strażnicy Galaktyki" Bautista wciela się w postać Draksa Niszczyciela - obdarzonego nadludzką siłą i odpornością kosmity, który chce zemścić się na Thanosie za śmierć swojej rodziny. Bohater pojawił się również w filmach "Avengers: Wojna bez granic" i "Avengers: Koniec Gry".

Filmografię Bautisty zamyka "Armia umarłych", która zadebiutowała wczoraj na Netfliksie.