Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Disney+nie+odpuszcza.+%22Indiana+Jones+5%22+ma+trafi%C4%87+do+kin+w+2021+roku-128949

Disney nie odpuszcza. "Indiana Jones 5" ma trafić do kin w 2021 roku

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy o tym, że w 2020 roku do kin nie wejdzie "Indiana Jones 5". Pomimo bowiem wielu lat pracy nad scenariuszem, fabuła wciąż nie jest gotowa, a ostatnia wersja tekstu trafiła do kosza. Niektórzy zaczęli mieć nadzieję, że obraz nigdy nie powstanie. Teraz Disney rozwiał te złudzenia.

harrison_ford.jpg


Wytwórnia ogłosiła zrewidowane plany dystrybucyjne na najbliższych kilka lat. "Indiana Jones 5" jest wciąż w nich uwzględniony. Teraz ma trafić do kin w lipcu 2021 roku. W Stanach Zjednoczonych premiera została wyznaczona na 9 lipca. Jest to na razie jedyne duże widowisko mające wejść do kin tego dnia.

Disney ogłosił również, kiedy do kin trafi "Maleficent 2", czyli sequel "Czarownicy" z Angeliną Jolie w roli głównej. Amerykańska premiera została wyznaczona na 29 maja 2020 roku. Film pojawi się więc tydzień po premierze widowiska "Godzilla vs. Kong" i na tydzień przed premierą nieujawnionego filmu DC Comics.

Wytwórnia dokonała też kilku innych zmian, które jednak na razie niewiele nam mówią. Z planów usunięto datę 8 listopada 2019 roku, która przeznaczona była na niezatytułowany aktorski film Disneya. Z 30 lipca 2021 roku na 12 lutego 2021 roku przesunięto też premierę któregoś z widowisk Marvela. Jego tytułu jednak nie ujawniono.

zobacz też: