Dlaczego warto iść na randkę z "Randką w ciemno"

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/Dlaczego+warto+i%C5%9B%C4%87+na+randk%C4%99+z+%22Randk%C4%85+w+ciemno%22-58183
Zachęcamy Was do wybrania w walentynkowy weekend nieprzewidywalnej polskiej komedii o miłości "Randka w ciemno", w której Borys Szyc, Kasia Maciąg, Anna Dereszowska, Tomasz Kot, Lesław Żurek i Bogusław Linda pokazują swoje nowe, zaskakujące oblicza.

"Randka w ciemno" to pełna rozmachu produkcja z gwiazdorską obsadą i doborową, międzynarodową ekipą realizacyjną.Autorem zdjęć jest Grzegorz Kędzierski, współpracownik Wojciecha J. Hasa ("Niezwykła podróż Baltazara Kobera", "Osobisty pamiętnik grzesznika przez niego samego spisany"). Operatorem kamery - Brytyjczyk Roddy Barron, który pracował między innymi na planach superprodukcji "Mumia", "Gwiezdny pył" i "Tomb Raider: Kolebka życia".

Za scenografię londyńskiej części "Randki w ciemno" odpowiada Tim Hutchinson, nominowany do Oscara za komedię Blake'a Edwardsa "Victor Victoria", scenograf trzech legendarnych filmów fantasy: "Willow" Rona Howarda, "Excalibur" Johna Boormana oraz "Nieśmiertelny" Russella Mulcahy'ego.

Muzykę skomponował Paul Pritchard, współtwórca soundtracku kultowego "Donnie Darko" Richarda Kelly'ego, nominowany do BAFTA za "Olivera Twista" z Keirą Knightley.

W ścieżce dźwiękowej "Randki w ciemno" znalazły się - między innymi - kompozycje Stereophonics, Heather Nova, The Soundtracks of Our Lives oraz nieśmiertelny romantyczny klasyk Pierre'a Bacheleta z filmu "Emmanuelle".

Stylizację i wizerunki postaci "Randki w ciemno" opracował wzięty duet projektantów Paprocki & Brzozowski.


Polską obsadę "Randki w ciemno" (Borys Szyc, Katarzyna Maciąg, Tomasz Kot, Anna Dereszowska, Lesław Żurek, Bogusław Linda, Danuta Stenka, Zbigniew Zamachowski, Karolina Nowakowska, Dominika Kluźniak, Joanna Jakubas) wspierają dwie piękne cudzoziemki: czeska Playmate "Playboya" Petra Tumova oraz Nina Malone - tancerka i modelka, finalistka brytyjskiej edycji programu "Top Model".

"Randka w ciemno" realizowana była w malowniczych plenerach Lazurowego Wybrzeża, w Nicei, na kolorowych ulicach Londynu oraz we Wrocławiu, który - pięknie sfotografowany przez Grzegorza Kędzierskiego - wcale nie ustępuje urodą stolicy Wielkiej Brytanii.


"Randka w ciemno" to idealna odtrutka na zimowe chłody i śnieżyce. Serdecznie zapraszamy na walentynkową randkę z... "Randką w ciemno".


  


Udostępnij: