DreamWorks Animation ujawnia plany na najbliższe lata

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/DreamWorks+Animation+ujawnia+plany+na+najbli%C5%BCsze+lata-51815
Studio DreamWorks Animation zapowiedziało wprowadzenie w życie planu, zgodnie z którym na każde dwa lata przypadać będzie pięć filmów. Aktualnie studio wprowadza do kin dwa filmy rocznie, czyli cztery na każde dwa lata. Powód zwiększenia liczby realizowanych tytułów jest oczywiście prosty: bardzo duże zainteresowanie odbiorców.

Wśród planowanych na najbliższe trzy lata produkcji są zarówno kontynuacje znanych przebojów, jak i zupełnie oryginalne pomysły. Oto szczegółowy przegląd tytułów:

26 marca 2010: "How To Train Your Dragon"
Hiccup Horrendous Haddock III jako syn wodza Wikingów sam powinien nim zostać w przyszłości. Aby tak się stało, musi udowodnić swoje męstwo. Niestety Hiccup nie jest wielkim herosem, jakich pełno w nordyckich mitach. Nie poddaje się i wyrusza na wyprawę, której celem jest ujarzmienie najbardziej okrutnego smoka, jaki tylko żyje na ziemi. Niestety zamiast okrutne bestii znajduje smoka wersji mikro, który nie przestraszyłby nawet muchy. To jednak dopiero początek przygód najbardziej niedobrane pary w historii. Reżyseruje Chris Sanders, scenarzysta "Pioruna".

21 maja 2010: "Shrek Forever After"
Czwarta część przygód zielonego ogra, osła i całej reszty przesympatycznych bohaterów. Projekt wcześniej znany był pod tytułem "Shrek Goes Fourth".

5 listopada 2010: "Oobermind"
Poprzednio zatytułowany "Master Mind" opowiada o geniuszu zła, który przez przypadek wyeliminował superbohatera. Pozbawiony swojej nemezis złoczyńca zamiast cieszyć się, popada w depresję. Jak wznosić się na wyżyny zła, kiedy nikt z tobą nie walczy? Głosu głównemu bohaterowi użyczy Robert Downey Jr.

3 czerwca 2011: "Kung Fu Panda: The Kaboom of Doom"
Debiut reżyserski Jennifer Yuh Nelson będący kontynuacją przygód pandy Po.

4 listopada 2011: "The Guardians"
Adaptacja serii książek Williama Joyce'a, którego inna powieść zainspirowała studio Disneya do nakręcenia "Rodzinki Robinsonów". Święty Mikołaj, Króliczek Wielkanocny i cała reszta bohaterów dziecięcej wyobraźni musi zjednoczyć siły, by ocalić świat marzeń przed zakusami mrocznego złoczyńcy.

20 marca 2012: "Puss In Boots"
Spin-off serii "Shrek", którego głównym bohaterem będzie oczywiście kot w butach. Głosu głównemu bohaterowi udzieli oczywiście Antonio Banderas.

27 maja 2012: "Madagascar 3"
Tym razem czwórka przesympatycznych zwierzaków wyląduje w Europie jako członkowie trupy cyrkowej. Film wyreżyseruje autor poprzednich dwóch obrazów z serii Eric Darnell.

12 listopada 2012: do ustalenia
DreamWorks do wyboru ma trzy projekty:
"The Croods" (znany pod tytułem "Crood Awakenings", kiedy miał być realizowany w Aardman Animation) opowieść o prehistorycznych czasach, kiedy to w pewnym plemieniu pojawia się szalony 'naukowiec'. Jednym z jego pomysłów jest ujarzmienie ognia.
"Truckers" – adaptacja "Nomów Księga Wyjścia" Terry'ego Pratchetta
"Super Secret Ghost Project" – odwieczny konflikt duchów i ludzi z perspektywy mieszkańców zaświatów.