EXCLUSIVE: Chabior i Bobrowski w popisowej scenie filmu "PolandJa"

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/EXCLUSIVE%3A+Chabior+i+Bobrowski+w+popisowej+scenie+filmu+%22PolandJa%22-121277
17 lutego do kin w całej Polsce trafi komedia Cypriana Olenckiego "PolandJa". Wśród gwiazd obrazu są Janusz Chabior i Szymon Bobrowski. Zobaczcie fragment filmu z ich udziałem.


Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie, wzruszająco, a dwuznaczne sytuacje bawią do łez. 

W obsadzie znaleźli się również: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Katarzyna Zawadzka, Ewa Błaszczyk, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski i Jacek Beler. Autorem muzyki jest Andrzej Smolik.

Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? Śmiech. I pewien dystans do samego siebie – mówi reżyser filmu Cyprian T. Olencki - Jestem przekonany, że to najlepsza metoda na nasze codzienne zmagania. Bohaterów filmu poznajemy w godzinie próby – w sytuacjach dla nich trudnych, które jednak nam, obserwatorom z zewnątrz, wydają się po prostu zabawne. Jeżeli miałem jakieś aspiracje, to chciałem zrobić współczesną mądrą komedię.