Edgar Wright wyreżyseruje animację dla DreamWorks

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Edgar+Wright+wyre%C5%BCyseruje+animacj%C4%99+dla+DreamWorks-114550
Edgar Wright ("Scott Pilgrim kontra świat") zadebiutuje jako twórca pełnometrażowej animacji. Wright wyreżyseruje dla studia DreamWorks Animation na razie niezatytułowany film, który skupi się na temacie cieni.

GettyImages-167876663.jpg Getty Images © Michael Buckner

Scenariusz napiszą Wright i David Walliams. Mogłoby się wydawać, że projekt będzie miał coś wspólnego z animacją "Me & My Shadow", którą DreamWorks przygotowuje od jakiegoś czasu i której premiera została opóźniona. Wright i Walliams mają jednak nad zupełnie nowym filmem.

Zawsze intrygował nas pomysł filmu o cieniach. Charakterystyczny styl i umiejętności Edgara pozwolą nam przygotować dla widzów zajmującą i energiczną opowieść, zapowiadają producenci, Bonnie Arnold i Mireille Soria.

Moje pierwsze młodociane filmowe próby były właśnie animowane. Więc zaintrygował mnie telefon od DreamWorks Animation z propozycją reżyserowania ich filmu, czytamy w oświadczeniu Wrighta. Kiedy zaproponowano mi pomysł opowieści o cieniach, od razu zobaczyłem w głowie plakat, czołówkę i w zasadzie cały film.  
Udostępnij: