Erivo i Serkis spotkają "Luthera"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Erivo+i+Serkis+spotkaj%C4%85+%22Luthera%22-143862
Erivo i Serkis spotkają "Luthera"
źródło: Getty Images
autor: Mondadori Portfolio
Andy Serkis ("Wojna o planetę małp" i Cynthia Erivo ("Źle się dzieje w El Royale") dołączyli do obsady zapowiadanej od dawna filmowej kontynuacji "Luthera". Nie wiadomo na razie, w kogo się wcielą. Projekt powstaje dla platformy Netflix. 

GettyImages-1203664347.jpg Getty Images © Lia Toby


Serial autorstwa Neila Crossa zadebiutował na ekranach w 2010 roku. Grany przez Idrisa Elbę detektyw John Luther to tropiący seryjnych morderców policjant, który równocześnie zmaga się z problemami osobistymi. Do tej pory powstało pięć sezonów. Ostatni miał premierę w styczniu 2019 i zakończył się cliffhangerem, zostawiając szereg nierozwiązanych wątków. 

W kwietniu tego roku "Luther" stał się przedmiotem kontrowersji po tym, jak menedżerka ds. różnorodności w BBC Miranda Wayland zasugerowała, że tytułowa ​​postać nie jest wystarczająco autentyczna jako czarny bohater. Kiedy serial zadebiutował na ekranach, wszystkim spodobał się fakt, że był tam Idris Elba - naprawdę silna, czarnoskóra pierwszoplanowa postać. Wszyscy się w nim zakochaliśmy, prawda? Ale na etapie drugiego sezonu pojawiły się wątpliwości. On nie ma żadnych czarnych przyjaciół, nie je żadnych karaibskich potraw. To nie wydaje się autentyczne - narzekała Wayland w rozmowie ze stacją MIPTV.

Rola Luthera przyniosła Elbie m.in. Złoty Glob oraz nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.