FOTO: Mieszkańcy Hongkongu oburzeni plakatem "Arrival"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Mieszka%C5%84cy+Hongkongu+oburzeni+plakatem+%22Arrival%22-119003
W sieci zadebiutowało właśnie 12 plakatów promujących "Arrival", nowy film Denisa Villeneuve'a z Amy Adams i Jeremym Rennerem. Każdy z nich pokazuje statek kosmitów wiszący nad innym miastem. Hongkońska wersja zdążyła już wzbudzić niemałe kontrowersje.


Plakat prezentujący tajemniczy pojazd nad Hongkongiem zawiera bowiem błąd. Na obrazku widnieje Oriental Pearl Radio & TV Tower, budynek, który znajduje się w… Szanghaju. Mieszkańcy Hongkongu poczuli się obrażeni taką niedokładnością. Na rozmaitych portalach społecznościowych zaczął krążyć hasztag #HongKongIsNotChina, a na facebookowej stronie filmu pojawiło się już ponad 2 tysiące komentarzy na ten temat. Według magazynu South China Morning Post oburzenie jest tak wielkie, ponieważ plakat - chcąc lub nie chcąc - stał się metaforą rosnącego wpływu Chin na Hongkong.

Zobaczcie pozostałe plakaty:


Na całym świecie lądują statki Obcych. Specjalistka od języków zostaje zatrudniona przez wojsko w celu nawiązania komunikacji i odkrycia zamiarów przybyszów. Kiedy udaje się jej nawiązać kontakt, zaczyna doświadczać wizji, które są kluczem do rozwiązania największej zagadki ludzkości.

Premiera filmu odbędzie się we wrześniu.  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones