FOTO: Mieszkańcy Hongkongu oburzeni plakatem "Arrival"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Mieszka%C5%84cy+Hongkongu+oburzeni+plakatem+%22Arrival%22-119003
W sieci zadebiutowało właśnie 12 plakatów promujących "Arrival", nowy film Denisa Villeneuve'a z Amy Adams i Jeremym Rennerem. Każdy z nich pokazuje statek kosmitów wiszący nad innym miastem. Hongkońska wersja zdążyła już wzbudzić niemałe kontrowersje.


Plakat prezentujący tajemniczy pojazd nad Hongkongiem zawiera bowiem błąd. Na obrazku widnieje Oriental Pearl Radio & TV Tower, budynek, który znajduje się w… Szanghaju. Mieszkańcy Hongkongu poczuli się obrażeni taką niedokładnością. Na rozmaitych portalach społecznościowych zaczął krążyć hasztag #HongKongIsNotChina, a na facebookowej stronie filmu pojawiło się już ponad 2 tysiące komentarzy na ten temat. Według magazynu South China Morning Post oburzenie jest tak wielkie, ponieważ plakat - chcąc lub nie chcąc - stał się metaforą rosnącego wpływu Chin na Hongkong.

Zobaczcie pozostałe plakaty:


Na całym świecie lądują statki Obcych. Specjalistka od języków zostaje zatrudniona przez wojsko w celu nawiązania komunikacji i odkrycia zamiarów przybyszów. Kiedy udaje się jej nawiązać kontakt, zaczyna doświadczać wizji, które są kluczem do rozwiązania największej zagadki ludzkości.

Premiera filmu odbędzie się we wrześniu.