FOTO: Oto Leonardo DiCaprio w westernie Martina Scorsese

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Oto+Leonardo+DiCaprio+w+westernie+Martina+Scorsese-142330
FOTO: Oto Leonardo DiCaprio w westernie Martina Scorsese
źródło: Getty Images
autor: Mark Davis
Przed Wami pierwsze zdjęcie z westernowej superprodukcji "Killers of the Flower Moon" - nowego filmu Martina Scorsese, w której spotkają się Leonardo DiCaprio i Robert De Niro. A na nim pierwszy z aktorów ze swoją filmową żoną, w którą wciela się Lily Gladstone. Czekacie?


Scenariusz "Killers of the Flower Moon" powstał na podstawie książki Davida Granna pod tym samym tytułem. Autor odsłonił kulisy makabrycznych mordów, do których doszło w Oklahomie w latach 20. XX wieku. Ofiarami byli Osagowie. Mordy rozpoczęły się po tym, jak na terenie należącym do plemienia odkryto ropę. Sytuacja zrobiła się na tyle poważna, że w sprawę zostały włączone służby federalne. Ze śledztwem związany był J. Edgar Hoover, który wykorzystał je do budowy swojej pozycji w siłach, które w przyszłości zmienił w FBI. 

Scenarzysta Eric Roth zdradził ostatnio w jednym z wywiadów, że będzie to "prawdopodobnie ostatni taki western" i z całą pewnością "coś, czego jeszcze nie widzieliśmy".  Rozwiał też wątpliwości na temat ról Leonardo DiCaprio i Jessiego Plemonsa – pojawiły się bowiem pogłoski, jakoby to Plemons miał zagrać w "Killers of the Flower Moon" główną rolę, a DiCaprio jedynie postać poboczną. Roth powiedział, że obaj będą grali ważne postacie, a rola DiCaprio będzie bardzo interesująca i skomplikowana – "mądra rola dla mądrego aktora".

Budżet produkcji wynosi zawrotne 200 milionów dolarów. Film produkują po połowie Paramount i Apple, w związku z czym po dystrybucji kinowej "Killers of the Flower Moon" trafi na platformę AppleTV+.