Figurantka w remake'u "Turysty"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Figurantka+w+remake%27u+%22Turysty%22-110560
Julia Louis-Dreyfus, którą od 12 kwietnia będziemy mogli oglądać w kolejnym sezonie "Figurantki", przymierza się do roli na dużym ekranie. Aktorka miałaby być gwiazdą amerykańskiego remake'u "Turysty" Rubena Östlunda.


Oryginał miał premierę na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes, gdzie zdobył nagrodę jury w sekcji Un Certain Regard. W tym roku zgarnął nominację do Złotego Globu w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny".

Tomas i Ebba, zamożne szwedzkie małżeństwo, jadą z dwójką dzieci w Alpy Francuskie na kilka dni na narty. Chcą spędzić sielankowe krótkie zimowe wakacje w jednym z luksusowych hoteli. Pogoda dopisuje, świeci słońce, a ośnieżone stoki narciarskie wyglądają imponująco. Gdy wszyscy jedzą lunch na tarasie restauracji, nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. Nikomu nic się nie stało, ale po czymś takim trudno żyć tak, jak kiedyś. Tomas i Ebba starają się ocalić związek, ale najpierw muszą przemyśleć, kim są i jakie role pełnią. Sytuacja się komplikuje, gdy na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice. Czy Tomas i Ebba będą na tyle odważni, aby pokonać własne słabości i uratować ich małżeństwo?

Louis-Dreyfus miałaby również objąć stanowisko producenta projektu. Realizację sfinansuje Fox Searchlight.