Film "Five Nights at Freddy's" jednak powstanie! Zdjęcia wiosną

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Film+%22Five+Nights+at+Freddy%27s%22+jednak+powstanie+Zdj%C4%99cia+wiosn%C4%85-140341
Film "Five Nights at Freddy's" jednak powstanie! Zdjęcia wiosną
Jak informowaliśmy na Stronach Filmwebu, Hollywood miało plany, by przerobić popularny cykl gier wideo "Five Nights at Freddy's" na film. Teraz okazuje się, że pomysł wcale nie został porzucony i prace nad obrazem mają szansę rozpocząć się już wkrótce.

Informację na ten temat podał twórca gry Scott Cawthon. Otóż ujawnił, że zdjęcia do "Five Nights at Freddy's" mają ruszyć już wiosną.

Cawthon nie chciał ujawnić szczegółów fabuły. Zapowiedział jednak, że ostatecznie zaakceptowany przez niego scenariusz ma dobrze dobranych bohaterów, dobrze pomyślane motywacje i stawkę. Tekst jest podobno zabawny, straszny i ma świetny główny wątek fabularny.

Przypomnijmy, że to właśnie przez Cawthona "Five Nights at Freddy's" do tej pory nie powstał. To on w 2018 roku zablokował produkcję filmu, kiedy scenariusz był już zaakceptowany przez studio Blumhouse, a reżyser Chris Columbus był gotowy ruszyć z castingami. Powodem weta był właśnie nieadekwatny scenariusz.

Dzieląc się informacją o początku zdjęć Cawthon przyznał, że na przestrzeni lat powstało całkiem sporo tekstów. Niektóre z nich podobno niewiele miały wspólnego z grami.

Bohaterem pierwszej gry "Five Nights at Freddy's" jest Mike Schmidt, który właśnie rozpoczął pracę jako nocny stróż w pizzerii Freddy Fazbear's Pizza. Praca nie będzie łatwa, ponieważ urocze animatroniczne maskotki restauracji okazują się mieć mroczną naturę, która nakazuje im zmieniać ludzi w kolejne maskotki, co prowadzi do śmierci ludzi w męczarniach. Znakiem rozpoznawczym gry były wyskakujące "znikąd" maskotki straszące graczy.
Udostępnij: