Znamy przybliżoną datę premiery horroru "Pięć koszmarnych nocy 2"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kiedy+premiera+kontynuacji+horroru+%22Pi%C4%99%C4%87+koszmarnych+nocy%22-155009
Znamy przybliżoną datę premiery horroru "Pięć koszmarnych nocy 2"
Wczoraj w Las Vegas na konferencji branżowej CinemaCon odbyła się prezentacja studia Universal. W jej trakcie padła deklaracja na temat kontynuacji horroru "Pięć koszmarnych nocy".

Sequel horroru "Pięć koszmarnych nocy" w przyszłym roku"Pięć koszmarnych nocy" dla Universal zrealizowało studio Blumhouse. Obraz okazał się wielkim sukcesem kasowym (pomimo równoczesnej premiery na platformie Peacock w Ameryce): przy budżecie szacowanym na 20 milionów dolarów zgarnął na całym świecie prawie 300 milionów.

Nic więc dziwnego, że "Pięć koszmarnych nocy 2" powstanie. Teraz wiemy, kiedy - mniej więcej - możemy się spodziewać jego premiery. Jim Orr, odpowiedzialny za dystrybucję kinową na rynku amerykańskim, zadeklarował, że sequel będzie miał premierę jesienią 2025 roku.

"Pięć koszmarnych nocy" zadebiutowało przed Halloween 2023 roku. Jest więc bardzo prawdopodobne, że Universal celu z podobną datą w przypadku kontynuacji.


O filmie "Pięć koszmarnych nocy"Horror "Pięć koszmarnych nocy" inspirowany jest cyklem popularnych gier wideo "Five Nights at Freddy's". Bohaterem jest zdesperowany mężczyzna (Josh Hutcherson), który rozpoczyna pracę w nieczynnym Freddy Fazbear's Pizza. Nocna zmiana wcale nie jest tak spokojna, jak mu się początkowo wydaje.

Za kamera stanęła Emma Tammi, która napisała scenariusz razem z autorem wirtualnego pierwowzoru, Scottem Cawthonem. W realizację była też zaangażowana firma Jim Henson’s Creature Shop, która ożywiła na ekranie animatroniczne postaci z pierwowzoru. Firma już pochwaliła się w sieci, że przygotowuje nowe atrakcje dla kontynuacji.

Zwiastun filmu "Pięć koszmarnych nocy"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones