George Lucas przechodzi na emeryturę

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/George+Lucas+przechodzi+na+emerytur%C4%99-81369
George Lucas ogłosił swoją emeryturę. Ponownie. Poprzednim razem podrzucił prasie głodny kawałek tuż przed realizacją prequeli swojej najsłynniejszej sagi. Czy tym razem mówi poważnie?"Odchodzę. Odsuwam się od biznesu, od firmy, o wszystkich tych rzeczy" - powiedział reżyser. Jego plany potwierdził szybko producent "Red Tails", Rick McCallum. "To ostatni z filmów które chciał zrobić, bo rozpoczął pracę nad nim już 23 lata temu" - wyznał. Zaznaczył też, że być może oznacza to dla Lucasa krótką przerwę, a następnie - zwrot w stronę kina niezależnego, dzięki któremu wypłynął. 

Przy okazji ostatnich wywiadów, Lucas wylał trochę gorzkich łez i ponarzekał na fanów, którzy nie dawali mu żyć za  "Gwiezdne wojny 1-3" oraz internautów wyśmiewających jego najnowszą, zrodzoną z miłości, produkcję. Teraz zapewne odezwą się również Ci, którzy w całym wyznaniu reżysera zobaczą element strategii promocyjnej nowego filmu. 

"Red Tails" to obraz opowiadający prawdziwe wydarzenia z pierwszej w historii USA w pełni czarnoskórej eskadry lotniczej zwanej Tuskegee Airmen. Piloci tej eskadry w czasie II Wojny Światowej wielokrotnie wsławili się swoim bohaterstwem, m.in. w walce o Monte Cassino. Znakiem rozpoznawczym eskadry były pomalowane na czerwono ogony samolotów, stąd angielski tytuł filmu.  

Film ma premierę już pojutrze. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones