Gillian Anderson opuszcza Archiwum X

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gillian+Anderson+opuszcza+Archiwum+X-126403
Gillian Anderson opuszcza Archiwum X
Już jutro premiera jedenastego, 10-odcinkowego sezonu kultowego serialu "Z archiwum X". Niestety, dla wieloletnich fanów cyklu nie mamy dobrych wiadomości - będzie to ostatni występ Gillian Anderson w roli agentki FBI Dany Scully.


"Od początku było to dla mnie jasne - powiedziała aktorka w rozmowie z TVInsider - Chciałam zagrać w jeszcze jednym sezonie i na tym koniec. Szczerze mówiąc, dziwią mnie reakcje zszokowanych widzów". Anderson już w październiku sugerowała wyraźnie, że w styczniu poznamy prawdziwe zwieńczenie losów jej bohaterki.

Oczywiście, odejście Anderson nie będzie równoznaczne z końcem samego serialu - chociaż trudno wyobrazić sobie cykl bez niej, to raczej mało prawdopodobne, że producenci nie zaryzykują z samym Davidem Duchovnym w roli Foxa Muldera. Zwłaszcza, jeśli całość odniesie sukces, a aktor nie pójdzie w ślady swojej koleżanki z planu.

Sam twórca serialu, Chris Carter, nie chciał odpowiedzieć jednoznacznie, czy 11. sezon będzie ostatnim. Powiedział tylko tyle, że na razie koncentruje się wyłącznie na nim, ale wierzy, że serial ma jeszcze sporo do zaoferowania fanom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones