Mniej mitologii, więcej kobiet w 11. sezonie "Z archiwum X"

Collider, The Tracking Board / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mniej+mitologii%2C+wi%C4%99cej+kobiet+w+11.+sezonie+%22Z+archiwum+X%22-124401
Mniej mitologii, więcej kobiet w 11. sezonie "Z archiwum X"
Prezes Fox Entertainment, David Madden, zapowiedział, że 11. sezon "Z archiwum X" ograniczy "spiskowe" wątki. Tylko pierwszy i ostatni odcinek nowej serii będą nawiązywać do szerszej mitologii serialu - reszta ma być zbiorem samodzielnych historii. Do ekipy - zgodnie z życzeniem Gillian Anderson - dołączy też więcej kobiet.


Nowy sezon zacznie się w momencie, w którym skończył się poprzedni, zapowiedział Madden. To coś wielkiego. Jeśli pamiętacie finał z krążącymi helikopterami - wystartujemy dokładnie z tego miejsca. Potem zaś wciągnięmy was w dynamiczną przygodę, która będzie miała wiele wspólnego z Williamem, dzieckiem Muldera i Scully. Poszukiwania Williama będą ciągnąć się w tle przez cały serial.

Madden zdradził też, że w najnowszym sezonie powrócą znajome twarze: Zobaczycie Palacza. Możliwe nawet, że gdzieś tam migną wam Samotni Strzelcy. Pojawią się rozmaite postacie z historii serialu. Osiem z odcinków przyniesie samodzielne historie w stylu klasycznego "Z Archiwum X": Mulder i Scully zagłębiający się w jakąś tajemnicę.

Stacja odniosła się także do krytyki Gillian Anderson, która wyraziła żal, że w gronie scenarzystów nowego sezonu brakuje kobiet. Do scenariopisarskiego zespołu mają dołączyć dwie kobiety. Ponadto dwa odcinki zostaną wyreżyserowane przez kobiety: Carol Banker (która pracowała jako tzw. "script" przy serialu w latach 1999-20002 oraz reżyserowała m.in. "Samotnych Strzelców", spin-off "Z Archiwum X") oraz Holly Dale (telewizyjna weteranka, która pracowała przy takich serialach jak "Terminator: Kroniki Sary Connor", "Dexter" czy "Herosi").

10 nowych odcinków "Z archiwum X" będzie miało premierę na kanale Fox w 2018 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones