11. sezon "Z archiwum X" ma już scenarzystów

Bleeding Cool / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/11.+sezon+%22Z+archiwum+X%22+ma+ju%C5%BC+scenarzyst%C3%B3w-123791
Opinie o zreanimowanym "Z archiwum X" były mieszane, nie zmienia to jednak faktu, że kolejny - 10-odcinkowy - sezon jest już w drodze. Właśnie ogłoszono nazwiska scenarzystów, którzy napiszą nowe przygody Muldera i Scully.


Przy maszynach do pisania (albo raczej laptopach) zasiądą Darin Morgan, jego szwagier Glen Morgan, Gabe Rotter, Benjamin Van Allen, Brad Follmer oraz sam twórca serii, Chris Carter.

Rotter, Van Allen i Follmer pracowali wcześniej jako asystenci scenariopisarskiego zespołu "Z archiwum X". Darin Morgan jest zaś weteranem serii, to on napisał jedne z najlepszych odcinków historii (m.in. "Clyde Bruckman's Final Repose" i "Jose Chung's From Outer Space") oraz najlepiej przyjęty odcinek ostatniego sezonu ("Mulder and Scully Meet the Were-Monster"). Glen Morgan również ma na koncie kilka klasycznych epizodów (m.in. "Squeeze" i "Beyond the Sea").

Oczywiście w rolach głównych zobaczymy ponownie Davida Duchovny'ego i Gillian Anderson. Serial powróci w sezonie 2017-2018 na antenie stacji Fox.