Gotowi na "Shreka: Reaktywację"?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gotowi+na+%22Shreka%3A+Reaktywacj%C4%99%22-118012
Czy Shrek może powrócić do kin? Wydaje się, że szanse na to właśnie mocno wzrosły. Wszystko przez zdanie wygłoszone we wtorek przez szefa NBCUniversal Steve'a Burke'a.


Przypomnijmy, że należące do koncernu Comcast NBCUniversal kupiło niedawno DreamWorks Animation za 3,8 miliarda dolarów. Kreatywną kontrolę nad animacyjnym gigantem przejmie Chris Meledandri, szef Illumination Entertainment ("Jak ukraść Księżyc"). Burke podczas konferencji Guggenheim TMT w Nowym Jorku tak wypowiedział się o Meledandrim: Pomoże nam twórczo w wymyśleniu najlepszego sposobu na wskrzeszenie "Shreka".

Te słowa są na tyle ogólne, że na chwilę obecną nie ma pewności, co one oznaczają, poza faktem, że NBCUniversal chce zarobić na postaci Shreka. W grę wchodzą dwie oczywiste opcje.

Pierwsza oznacza realizację "Shreka 5". Film zapowiadał założyciel DWA Jeffrey Katzenberg. Po raz ostatni publicznie ogłaszał, że animacja zostanie wyprodukowana, w 2014 roku. Mimo to nigdy nie otrzymaliśmy konkretnych informacji na temat projektu.

Druga opcja to restart serii. Od premiery pierwszego "Shreka" minęło już 15 lat. NBCUniversal może więc pragnąć stworzyć własną wersję przygód zielonego ogra i gadatliwego osła.

"Shrek" jest niezwykle dochodową marką DreamWorks Animation. Cztery filmy zarobiły na świecie 3 miliardy dolarów. Cykl doczekał się też spin-offu, którego bohaterem był Kot w Butach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones