Będzie nowy "Shrek"! Czy Osioł dostanie swój spin-off?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Studio+Illumination+og%C5%82asza+plany%3A+nowy+%22Shrek%22+i+%22Sing+3%22.+Osio%C5%82+dostanie+sw%C3%B3j+spin-off-150199
Będzie nowy "Shrek"! Czy Osioł dostanie swój spin-off?
źródło: Materiały prasowe
Studio Illumination szykuje się do premiery animacji "Super Mario Bros. Film" ale - jak zdradził szef studia Chris Meledandri - w planach są już kolejne projekty. Jednym z nich jest "Shrek 5" oraz jej spin-off, którego bohaterem będzie grany przez Eddiego Murphy'ego Osioł.  

Oryginalna obsada powróci w nowym "Shreku"?
Illumination po przejęciu studia DreamWorks przez wytwórnię Universal przygotowuje się do rebootu cyklu o przygodach Shreka. Chris Meledandri chce jednak, żeby w filmie wystąpiła oryginalna obsada i głosów bohaterom użyczyli Mike Myers, Cameron Diaz i Eddie Murphy.

Proces jest bardzo podobny jak w przypadku "Mario". Bierzemy podstawowe elementy składowe, które pokochała publiczność, i staramy się oddać im sprawiedliwość najlepiej jak umiemy, powiedział Meledandri. Następnie pracujemy ciężko, by zbudować wokół nich historię i nowe postacie, które zabiorą nas w nowe miejsca. Oryginalna obsada odgrywa w tym procesie dużą rolę.

Na razie nie podpisano żadnych umów, ale negocjacje z aktorami trwają: Spodziewamy się, że obsada powróci. Zaczynamy właśnie rozmowy i wszystko wskazuje, że są pełni entuzjazmu.

Po sukcesie animacji "Kot w butach: Ostatnie życzenie" Meledandri rozważa możliwość realizacji kolejnych spin-offów: Kocham Osła. Studio DreamWorks zrobiło film o Kocie w Butach, a moim zdaniem trzeba było wziąć się za Osła. Osioł jest zabawniejszy niż Kot w Butach. Uwielbiam Kota, ale nie jest tak śmieszny jak Osioł.

Szef Illumination twierdzi, że "bez dwóch zdań" Osioł jest w stanie unieść własny film - tym bardziej, że Eddie Murphy jest podobno zainteresowany perspektywą powrotu do roli.


Nowe "Sing" i "Sekretne życie zwierzaków domowych"Chris Meledandri uchylił też rąbka tajemnicy w sprawie innych projektów studia. Rozwijamy szereg scenariuszy w świecie "Sekretnego życia zwierzaków domowych". Jeszcze nie jesteśmy gotowi do produkcji, ale planujemy kontynuować tę serię. Jedna z historii, nad jakimi pracujemy, opowiada o jednej z głównej postaci z dwóch pierwszych części, ale wprowadza szereg nowych bohaterów. Przygotowujemy też film o grupie postaci. Patrzymy więc na temat z różnych stron.

W planach jest również trzecia część cyklu "Sing": Pojawią się w nim postacie z oryginalnego składu, ale film zabierze nas do nowego świata.

W przygotowaniu jest też animacja "Migration", której scenariusz napisał Mike White, twórca serialu "Biały Lotos". Reżyserem jest Benjamin Renner ("Ernest i Celestyna"). Ma to być opowieść o grupie kaczek, które muszą opuścić swój rodzinny staw. Pierwszy zwiastun filmu ma pojawić się przed "Mario Bros.".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones