Tak mógł wyglądać Shrek: brzydziej i groźniej. Do sieci trafił oryginalny materiał testowy z 1995 roku

CBR / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tak+m%C3%B3g%C5%82%C2%A0wygl%C4%85da%C4%87+Shrek%3A+brzydziej+i+gro%C5%BAniej-153027
Tak mógł wyglądać Shrek: brzydziej i groźniej. Do sieci trafił oryginalny materiał testowy z 1995 roku
źródło: Materiały prasowe
Wszyscy wiemy, jak wygląda Shrek. A jak mógł wyglądać? Teraz możecie zobaczyć sami. Do sieci trafił testowy materiał studia Dreamworks z 1995 roku, który prezentuje pierwotny pomysł na postać animowanego ogra. Poznajcie oryginalną, bardziej antypatyczną wersję Shreka.

Oryginalna wersja Shreka z 1995 roku
Na kanale Youtube'owym "The Zoom Art Studio" opublikowany został klip, w którym możemy zobaczyć oryginalny pomysł na animowanego ogra. Klip wrzucił do sieci Barry Jackson, animator, który pracował nad pierwotną wersją Shreka i jest jednym z twórców materiału testowego zrealizowanego w 1995 roku dla studia Dreamworks.

W wywiadzie, który można obejrzeć na tym samym kanale, Jackson wyjaśnia, że filmik jest bliższy wersji Shreka z książkowego pierwowzoru autorstwa Williama Steiga. Animator opisuje tę inkarnację animowanego ogra jako "mroczną" i "ostrą".

Testowy filmik miał dać producentom przedsmak tego, jaką postacią jest Shrek, i dowieść, że bohater sprawdza się w konwencji animacji komputerowej. Taka technologia nie była wówczas standardem. Jackson wskazuje, że animacja twarzy Shreka w jego klipie jest imponująca jak na swoje czasy i bardziej zaawansowana niż w pierwszej części "Toy Story".

Jednym z twórców projektu postaci Shreka był znany rysownik komiksowy Mike Ploog (współtwórca m.in. postaci Ghost Ridera dla Marvel Comics). Głosu Shrekowi miał użyczyć komik Chris Farley, więc animatorzy do pewnego stopnia inspirowali się aktorem (Farley zmarł w 1997 roku).

Klip przekonał jednak producentów do tego, by złagodzić postać Shreka. Nie byli oni pewni, czy tak antypatyczna wersja bohatera może stać się przebojem. 

Oryginalna wersja Shreka - zobaczcieZobaczcie testowy filmik z 1995 roku, w którym Shrek konfrontuje się z rabusiem:Seria "Shrek" - sukces studia Dreamworks"Shrek" dał początek najbardziej popularnej serii animacji studia Dreamworks. Ostatecznie głosu głównemu bohaterowi użyczył Mike Meyers (a towarzyszył mu m.in. Eddie Murphy jako Osioł). Seria doczekała się również spin-offowego cyklu o przygodach Kota w Butach, którego gra Antonio Banderas.

Dotychczas powstały cztery pełnometrażowe filmy z serii: "Shrek" (2001), "Shrek 2" (2004), "Shrek Trzeci" (2007) i "Shrek Forever" (2010). Od dawna mówi się, że w przygotowaniu jest "Shrek 5".

"Kot w butach: Ostatnie życzenie" - zwiastunPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones