Gwiazda "Brooklynu" i producenci "Carol" łączą siły

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Brooklynu%22+i+producenci+%22Carol%22+%C5%82%C4%85cz%C4%85+si%C5%82y-115887
Saoirse Ronan  zagra główną rolę w filmie "On Chesil Beach". Będzie to ekranizacja powieści Iana McEwana wydanej w Polsce pod tytułem "Na plaży Chesil". Ronan ma już za sobą udział w ekranizacji inne książki pisarza – "Pokuty".

GettyImages-462298866.jpg Getty Images © Larry Busacca


Czerwiec 1962 roku. Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence, córka biznesmena i filozofki, jest utalentowaną skrzypaczką marzącą o założeniu własnego kwartetu smyczkowego. Edward to zdolny absolwent historii interesujący się wpływem wielkich ludzi na kształt dziejów. Oboje z niepokojem myślą o chwili, gdy skonsumują swoje małżeństwo - ona boi się fizycznego zbliżenia, on obawia się, że nie sprosta czekającego mu zadaniu. Niemożność pokonania barier, nieumiejętność rozmowy o wspólnych problemach, doprowadzą do dramatu...

Obraz wyprodukuje Number 9 Films odpowiedzialne ostatnio za ekranizację "Carol". Studio wcześniej współpracowało z Ronan przy okazji filmu "Byzantium". Za kamerą stanie Dominic Cooke ("The Hollow Crown"), dla którego będzie to kinowy debiut reżyserski. Zdjęcia rozpoczną się jesienią.
Udostępnij: