HBO Max szykuje serial "Green Lantern"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/HBO+Max+szykuje+serial+%22Green+Lantern%22-139711
HBO Max szykuje serial "Green Lantern"
Zielona Latarnia wraca - tym razem na HBO Max. Platforma streamingowa dała - nomen omen - zielone światło na realizację pierwszego sezonu serialu "Green Lantern".

Pierwsze informacje o tym, że produkcja jest w planach, pojawiły się w zeszłym roku. Teraz ujawniono pierwsze szczegóły fabuły. Serial opowie o członkach międzygalaktycznej organizacji znanej jako Korpus Zielonych Latarni, która broni porządku w kosmosie. Pojawi się w nim cały szereg znanych z komiksów członków postaci, m.in. Guy Gardner, Jessica Cruz, Simon Baz, Alan Scott, Kilowog i Sinestro. Zobaczymy też zupełnie nowych bohaterów.

Stacja HBO zamówiła 10 odcinków. Scenarzystami serialu będą Seth Grahame-Smith ("Mroczne cienie", "LEGO® BATMAN: FILM") i Marc Guggenheim ("Arrow", pełnometrażowy "Green Lantern"), ten drugi ma pełnić funkcję showrunnera. Za produkcję odpowie studio Berlanti Productions.

Korpus Zielonych Latarni mogliśmy oglądać na dużym ekranie w filmie "Green Lantern" z 2011 roku, w którym Ryan Reynolds wcielił się w Hala Jordana. W latach 2011-2013 emitowano serial animowany "Zielona Latarnia". Green Lanternowie pojawiali się również m.in. w serialu animowanym "Liga Sprawiedliwych".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones