"Oczy smoka" Stephena Kinga serialem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Oczy+smoka%22+Stephena+Kinga+serialem-133152
"Oczy smoka" Stephena Kinga serialem
Jeśli wydawało Wam się, że Hollywood wykorzystało już wszystkie utwory Stephena Kinga, to platforma Hulu właśnie wyprowadziła Was z błędu. Otóż wczoraj podano, że wyprodukuje ona serial "Eyes of the Dragon" będący ekranizacją "Oczu smoka".


Prowadzącym serialu został scenarzysta animacji "LEGO BATMAN: FILM" Seth Grahame-Smith. Będzie on też autorem fabuły odcinka pilotowego. Jednym z producentów wykonawczych został zaś David Katzenberg, który odpowiada m.in. za "To: rozdział 2".

Jednym z głównych bohaterów wydanej w 1987 roku powieści jest czarnoksiężnik Flagg, postać znana również z wielu innych powieści Kinga. Jego głównym celem jest sianie zniszczenia oraz uzyskanie władzy absolutnej w kraju. Nie chce on jednak być królem, gdyż o wiele bezpieczniejsze jest działanie z ukrycia, jako królewski doradca. W ten właśnie sposób skutecznie włada państwem zza pleców króla Rolanda, lecz niepokojem napełnia go następca tronu, Piotr. Jest on bowiem odważny, szczery, miłosierny i w każdym calu królewski, czego nie można powiedzieć o jego ojcu, którego słaby charakter nie był w stanie sprzeciwić się czarnoksiężnikowi. Flagg, w obawie, że Piotr wygna go, gdy dojdzie do władzy, postanawia się go pozbyć. W tym celu obmyśla chytry i pełen zła plan, dzięki któremu za jednym zamachem zniszczy starego już króla Rolanda, oraz szesnastoletniego, lecz w pełni dojrzałego Piotra. Zamiast niego królem zostanie młodszy brat Piotra - Tomasz, który idealnie nadaje się do kontynuacji planów czarnoksiężnika, ze względu na odziedziczoną po ojcu słabość charakteru i strach przed Flaggiem. Jednak kto wie, czy wszystko potoczy się dokładnie tak, jak to sobie zaplanował czarnoksiężnik. [źródło: Wikipedia]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones