Hancock nie daje się Batmanowi, Warner z miliardem

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Hancock+nie+daje+si%C4%99+Batmanowi%2C+Warner+z+miliardem-44673
Dzięki pojawieniu się "Mrocznego rycerza" w 20 krajach świata i zarobieniu przez niego 40 milionów dolarów, Warner Bros. jest kolejnym w tym roku studiem filmowym, które poza granicami USA zarobiło co najmniej miliard dolarów.
Wynik "Mrocznego rycerza" daje mu w światowym box office'ie drugie miejsce. O 4,8 miliona dolarów lepszy był "Hancock" z Willem Smithem pokazywany w 71 krajach świata. Film poza USA zarobił już 253,5 miliona dolarów, co łącznie z amerykańskimi wpływami daje kwotę  445 milionów. Obraz zadebiutował w tym tygodniu na pierwszym miejscu w Hiszpanii (8,6 mln $) i Norwegii (1 mln $).
Najlepszym krajem dla Batmana okazała się Australia, gdzie obraz zarobił 13,1 miliona dolarów (5. najlepszy wynik Warnera). W Meksyku Człowiek Nietoperz zarobił 6,6 miliona, a w Brazylii 4,3 miliona dolarów.
Trzecie miejsce należy do animacji DreamWorks "Kung Fu Panda", która zarobiła w weekend 27,8 miliona dolarów będąc pokazywana w 58 krajach świata. Poza Stanami film zarobił już 270 milionów.
Bardzo dobrze radzi sobie musical na bazie piosenek ABBY. "Mamma Mia!" zajmuje 4. miejsce z wpływami rzędu 26,8 miliona dolarów. "Mamma Mia!" pokonała animację Pixara "WALL.E", który w światowym box office'ie zajmuje piąte miejsce z 14,4 milionem dolarów na koncie. Animacja pokazywana jest w 20 krajach świata, a musical w 21.