Hans Zimmer kompozytorem "Nie czas umierać"

Variety / autor: Michał Walkiewicz /
Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Hans+Zimmer+kompozytorem+%22Nie+czas+umiera%C4%87%22-136024
Weteran Hans Zimmer napisze muzykę do "Nie czas umierać" - 25. odsłony przygód Jamesa Bonda. 


Laureat Oscara za "Króla lwa", twórca ścieżek do takich filmów jak "Mroczny rycerz", "Gladiator" i "Piraci z Karaibów", zastąpi Dana Romera ("Beasts of No Nation"), który musiał zrezygnować z funkcji kompozytora - jako przyczynę rozstania podano "różnice artystyczne". 

Aktualnie w Londynie trwa post-produkcja filmu. Praca nad muzyką będzie więc wyjątkowo ciężka, gdyż premierę obrazu zapowiedziano już na 2 kwietnia. Autorem dwóch poprzednich partytur do filmów z bondowskiego cyklu był Thomas Newman (w przypadku "Skyfall" skończyło się to nominacją Oscarową, więc poprzeczka zawieszona jest wysoko). 

W "Nie czas umierać" James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią. 

Film trafi do kin 2 kwietnia 2020 roku. Prócz Daniela Craiga na ekranie zobaczymy m.in. Ralpha Fiennesa, Ramiego Maleka i Léę Seydoux. Reżyseruje Cary Joji Fukunaga ("Detektyw"). 

Udostępnij: