Pierce Brosnan wybrał nowego Jamesa Bonda. Gwiazdor filmów Nolana jako agent 007?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Pierce+Brosnan+wybra%C5%82+nowego+Bonda.+To+gwiazdor+Nolana-154517
Pierce Brosnan wybrał nowego Jamesa Bonda. Gwiazdor filmów Nolana jako agent 007?
źródło: Materiały prasowe
Wciąż nie wiemy, jaki aktor przejmie rolę agenta 007 po Danielu Craigu. Pierce Brosnan, który sam kilkakrotnie wcielał się w Agenta Jej Królewskiej Mości, ma już jednak swojego kandydata. Zdaniem aktora jako James Bond powinien wystąpić znany m.in. z filmów Christophera Nolana Cillian Murphy.
     

Były 007 typuje nowego 007GettyImages-1540362467.jpg Getty Images © Samir Hussein


Pierce Brosnan grał Jamesa Bonda w latach 19995-2002. Aktor wcielił się w słynnego szpiega czterokrotnie, w filmach "GoldenEye" (1995), "Jutro nie umiera nigdy" (1997), "Świat to za mało" (1999) i "Śmierć nadejdzie jutro" (2002).
  
Zapytany przez BBC, kto powinien otrzymać ikoniczną rolę, Brosnan wskazał na swojego rodaka, Irlandczyka Cilliana Murphy'ego.

Cillian sprawdziłby się wspaniale jako James Bond w służbie Jego Królewskiej Mości, powiedział Brosnan.

Murphy przeżywa właśnie złoty okres swojej kariery. Tytułowa rola w "Oppenheimerze", który zarobił w kinach blisko miliard dolarów, przyniosła mu Złoty Glob, a także nominację do Oscara, BAFTA oraz nagrody Gildii Aktorów. Inne ważne tytuły w CV aktora to: "28 dni później", "Śniadanie na plutonie", "Wiatr buszujący w jęczmieniu", "Dunkierka" oraz serial "Peaky Blinders".
       

"Nie czas umierać" - zwiastun
Kandydaci do roli Jamesa BondaWśród faworytów do roli Jamesa Bonda wymieniani są zazwyczaj Aaron Taylor-Johnson, Henry Cavill, Regé-Jean Page i James Norton. Mówiło się również o takich aktorach jak Tom Hardy, Idris Elba, Richard Madden, Chiwetel Ejiofor czy Dan Stevens. Jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa, niektóre kandydatury oparte są bardziej na spekulacjach i marzeniach fanów niż faktycznych krokach obsadowych. Kogo wybierze producentka serii, Barbara Broccoli? Czas pokaże.
      

Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones