Iran ma własną "Współczesną rodzinę". Prawie identyczną, ale...

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Iran+ma+w%C5%82asn%C4%85+%22Wsp%C3%B3%C5%82czesn%C4%85+rodzin%C4%99%22.+Prawie+identyczn%C4%85%2C+ale...-106041
Iran, kraj nazywający USA Szatanem, znalazł jednak coś amerykańskiego, co nie jest tak złe, by nie mogło zostać zaadaptowane na potrzeby Islamskiej Republiki. O dziwo tym dobrem jest "Współczesna rodzina", przebojowy serial komediowy opowiadający historię trzech par będących częścią jednej wielkiej rodziny.Islamic Republic of Iran Broadcasting (IRIB) bardzo dokładnie przyjrzało się oryginałowi i ich wersja – zatytułowana "Haft Sang" – jest niemal identyczna. Twórcy skopiowali nie tylko pomysł, ale też całe sceny.

Dlaczego irańska przeróbka "Współczesnej rodziny" budzi zaskoczenie? Otóż w amerykańskim oryginalne mamy parę gejów, która na dodatek wychowuje zaadoptowaną dziewczynkę. Homoseksualizm jest jednak w Iranie nielegalny i stąd zdziwienie Zachodu. Jednak IRIB bez trudu  obeszło ten problem. W ich wersji – pod innym względami identycznej do amerykańskiego oryginału – homoseksualna para została zastąpiona tradycyjną, aprobowaną przez islamskie władze.

"Haft Sang" jest nieautoryzowanym remakiem. IRIB nie zakupiło praw do produkcji wersji regionalnej. Na razie jednak 20th Century Fox Television, producent "Współczesnej rodziny", nie poinformował, czy wystąpi na drogę sądową z oskarżeniem o kradzież praw autorskich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones