Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Jane+Campion+o+sztuce+i+terroryzmie+lat+70.+XX+wieku-104828

Jane Campion o sztuce i terroryzmie lat 70. XX wieku

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy
Jane Campion długo każe swoim fanom czekać na swój kolejny film. "Jaśniejsza od gwiazd" miała bowiem swoją premierę w 2009 roku. Wydaje się jednak, że artystka znalazła w końcu temat, który ją zainteresował. Campion zamierza wyprodukować i wyreżyserować "The Flamethrowers". Będzie to ekranizacja powieści Rachel Kushner.

12493573-standard.jpg


Akcja książki rozgrywa się w połowie lat 70. ubiegłego wieku i jest portretem żywiołowego świata niezależnej sztuki i radykalizmu popadającego w terroryzm. Reno jest młodą kobietą, która przybywa do Nowego Jorku, gdzie chce przekuć swoją pasję do motocykli i szybkości w sztukę. Na miejscu poznaje barwne postaci tworzące żywą artystyczną społeczność w SoHo i East Village. Zakochuje się też w Sandro Valerze, czarnej owcy rodu włoskich potentatów motoryzacyjnych. Kiedy odwiedzi jego rodzinę, nawiąże kontakty z radykalna organizacją, której celem jest obalenie status quo we Włoszech.

Campion ostatnio pracowała w telewizji. Jest współautorką "Tajemnic Laketop". W tym roku jest również przewodniczącą jury festiwalu w Cannes. Jest pierwszą kobietą piastującą to stanowisko.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię