Jednak będzie remake horroru "Inni"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jednak+b%C4%99dzie+remake+horroru+%22Inni%22-139742
Jednak będzie remake horroru "Inni"
W kwietniu informowaliśmy o tym, że Sentient Entertainment zakupiło prawa do realizacji remake'u filmu "Inni" z Nicole Kidman. Jeśli ktoś z Was sądził, że na tym sprawa się zakończy, to był w błędzie. Właśnie okazało się, że Sentient porozumiało się z Universal Pictures. Wytwórnia zamierza remake wyprodukować.

Szczegóły nowego projektu nie są na razie znane. Producenci dopiero rozpoczęli rozmowy z potencjalnymi scenarzystami.

Oryginał był historią Grace, która wraz z dziećmi mieszka w olbrzymim domu mieszczącym się na wyspie u wybrzeży Anglii. Mąż kobiety przebywa na wojnie i rodzina z niepokojem oczekuje nie tylko jego powrotu, ale każdej wiadomości od niego. Dzieci bohaterki cierpią na poważną chorobę, która uniemożliwia im przebywanie na słońcu. W związku z tym ich życie na wyspie reguluje szereg zasad, których łamać nie wolno. Pewnego dnia Grace zostaje zmuszona do przyjęcia na służbę kilku mieszkańców wyspy. Wraz z ich przybyciem w posiadłości zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Obraz Alejandra Amenabara  trafił do kin w 2001 roku. Zebrał doskonałe recenzje i zarobił na całym świecie 210 milionów dolarów przy budżecie rzędu 17 milionów. Ponadto przyniósł Kidman nominacje do Złotego Globu i BAFTA.
Udostępnij: