Josh Hartnett gwiazdą ekranizacji "Indeksu strachu" Harrisa

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Josh+Hartnett+gwiazd%C4%85+ekranizacji+%22Indeksu+strachu%22+Harrisa-142165
Josh Hartnett gwiazdą ekranizacji "Indeksu strachu" Harrisa
źródło: Getty Images
autor: Vanni Bassetti
Kolejna książka Roberta Harrisa ("Oficer i szpieg") doczeka się ekranizacji. Tym razem chodzi o "The Fear Index", który w Polsce został wydany pod tytułem "Indeks strachu".

Projekt pomyślany jest jako 4-odcinkowy serial limitowany. Jego gwiazdą będzie Josh Hartnett ("Dom grozy"). Za kamerą stanie David Caffrey ("Peaky Blinders"). Autorami scenariusza są Paul Andrew Williams (reżyser seriali "Nieznajomi" i "Wyznanie") oraz Caroline Bartleet (aktorka, która współpracowała z Williamsem przy serialu "Wyznanie").

W obsadzie są również: Leila Farzad, Arsher Ali i Grégory Montel. Serial powstanie dla stacji Sky.

Doktor Alex Hoffmann nie jest znany szerszej publiczności, ale w kręgach najbogatszych ludzi świata uchodzi za legendę. Z zawody fizyk i matematyk, Hoffmann jest właścicielem funduszu hedgingowego w Genewie i autorem przełomowego systemu algorytmicznego, który pozwala zyskownie grać na giełdzie. System to właściwie sztuczna inteligencja, która przewiduje reakcje rynku, wynikające z ludzkich emocji, zwłaszcza strachu. Teraz Hoffmann i jego wspólnik chcą przekonać klientów, by zainwestowali w doskonałe narzędzie.

Ale w przeddzień prezentacji wokół Hoffmanna zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Najpierw Alex dostaje przesyłkę – pierwsze wydanie publikacji Darwina z zaznaczonym rozdziałem o strachu. W nocy do jego domu włamuje się mężczyzna, który bez trudu omija wyrafinowane zabezpieczenia i, zaskoczony przez Hoffmanna, pozbawia go przytomności. Rano Alex odkrywa, że sam kupił książkę, a włamywacz znał kody dostępu. Naukowiec ma obawy, że popada w szaleństwo albo ktoś igra z jego umysłem. Tymczasem opracowany przez niego system inicjuje zaskakujące transakcje. Gdy w wyniku katastrofy samolotu firma Hoffmanna zarabia krocie, mężczyzna zaczyna podejrzewać, że algorytm się usamodzielnił i stał się niezależną, działającą na własną rękę SI.
[notatka wydawcy]
Udostępnij: