Justin Timberlake w serialowej wersji "Niebezpiecznego umysłu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Justin+Timberlake+w+serialowej+wersji+%22Niebezpiecznego+umys%C5%82u%22-141985
Justin Timberlake w serialowej wersji "Niebezpiecznego umysłu"
źródło: Getty Images
autor: Jamie McCarthy
Po sukcesie dramatu "Palmer" Apple TV+ chce rozwijać współpracę z Justinem Timberlakiem. Aktor i piosenkarz zagra główną rolę w serialowej wersji "Niebezpiecznego umysłu".

Produkcja powstanie na podstawie wydanej w 1984 roku autobiografii Chucka Barrisa, gospodarza popularnych w latach 70. teleturniejów. Wyznał on w niej, że telewizyjna kariera miała być tylko przykrywką dla jego prawdziwej działalności – pracy płatnego zabójcy, który na zlecenie CIA likwidował wrogów państwa. Agencja zdecydowania zaprzeczyła, by wydarzenia opisane w książce były prawdziwe. Barris również przyznał, że jest to jego fantazja. Miał starać się o pracę w wywiadzie, ale zanim proces rekrutacyjny dobiegł końca, otrzymał posadę w mediach. Zastanawiał się jednak, jak wyglądałoby jego życie, gdyby został zatrudniony w obu miejscach. 

W 2002 roku George Clooney zrealizował na podstawie "wspomnień" Barrisa swój debiut reżyserski z Samem Rockwellem w roli głównej. Scenariusz napisał Charlie Kaufman. Sugeruje on, że wydarzenia opisane przez bohatera mogą jednak być prawdą. Produkcja wzięła udział w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie w 2003 roku. 

Współproducentem serialu będzie Miramax (mający prawa do filmu). Obowiązkami showrunnerów podzielą się David Hollander ("Ray Donovan") i Jon Worley ("Iron Fist"), który napisał już scenariusz pilotowego odcinka. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones