Kelly Reichardt triumfatorką Londyńskiego Festiwalu Filmowego

Yahoo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kelly+Reichardt+triumfatork%C4%85+Londy%C5%84skiego+Festiwalu+Filmowego-119957
Londyński Festiwal Filmowy dobiegł końca, a jury pod przewodnictwem Greczynki Athiny Rachel Tsangari uhonorowało główną nagrodą Kelly Reichardt z jej dramatem "Certain Women".


Za najlepszy debiut uznano horror "Raw" w reżyserii Francuzk Julii Ducournau. Najlepszym dokumentem zostało "Starless Dreams" Irańczyka Mehrdada Oskoueia, z kolei filmem krótkometrażowym - "9 Days - From My Window in Aleppo" Syryjczyka Issy Toumy.

Nagrodę za dotychczasowe osiągnięcia w reżyserii otrzymał z rąk Michaela Fassbendera Steve McQueen ("Głód", "Zniewolony").

"Certain Women" opowiada o życiu w małym miasteczku w Montanie. Jej główną bohaterką jest młoda prawniczka z Boise, która wraca do rodzinnego miasteczka i obejmuje posadę w szkole.

Gwiazdą produkcji jest Michelle Williams - aktorka zagrała już w dwóch filmach reżyserki: "Wendy i Lucy" oraz "Meek's Cutoff". Za występ w "Wendy i Lucy" Williams zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu w Toronto, a "Meek's Cutoff" wyróżniono m.in. na festiwalu w Wenecji.W obsadzie są również Kristen Stewart, Laura Dern i Jared Harris.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones