Kenneth Branagh zmierzy się z ekranizacją książki "Artemis Fowl"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kenneth+Branagh+zmierzy+si%C4%99+z+ekranizacj%C4%85+ksi%C4%85%C5%BCki+%22Artemis+Fowl%22-113242
Wraca pomysł realizacji filmu "Artemis Fowl". Projekt zyskał właśnie nowego reżysera. Został nim Kenneth Branagh. Biorąc pod uwagę fakt, że film powstanie dla Disneya (we współpracy z braćmi Weinstein), angaż Brytyjczyka nie jest niczym zaskakującym. Branagh współpracował ostatnio ze studiem przy okazji "Thora" i "Kopciuszka".


"Artemis Fowl" będzie ekranizacją pierwszego tomu cyklu powieści fantasy autorstwa Eoina Colfera. Wydany został w 2001 roku i od razu przykuł uwagę Hollywood, gdzie po sukcesie pierwszych części "Władcy Pierścieni" i "Harry'ego Pottera" wszyscy szukali kolejnych materiałów na kasowe serie SF&F. Pierwsze doniesienia na temat ekranizacji pojawiły się już w 2002 roku. Producentem był wtedy Robert De Niro, a w jednej z ról miała pojawić się Cameron Diaz.

Przez kolejną dekadę projekt co jakiś czas powracał na nagłówki branżowych serwisów. W 2003 roku reżyserować miał Larry Guterman. W 2011 roku ekranizację powierzono Jimowi Sheridanowi. Ostatnie doniesienia pochodzą z 2013 roku, kiedy to bracia Weinstein postanowili zakopać topór wojenny z Disneyem, połączyć siły i wspólnie doprowadzić do powstania filmu. Wtedy scenarzystą był Michael Goldenberg ("Harry Potter i Zakon Feniksa").

Branagh podpisał już kontrakt na wyreżyserowanie filmu. Rozmowy z nowym scenarzystą "Artemisa Fowla" właśnie trwają. Jeśli zakończą się sukcesem, to fabułę przygotuje irlandzki dramaturg Conor McPherson ("Eklipsa"). Kiedy projekt trafi do produkcji, tego na razie nie wiadomo.

Dwunastoletni Artemis Fowl, przestępca-geniusz, odkrywa istnienie wróżek. Sprytnie zdobywa tajemniczą Księgę, dzięki której dowiaduje się wszystkiego o tej magicznej rasie. Wraz z pomocą kamerdynera Butlera porywa elfkę Holly Niedużą i żąda w zamian za jej uwolnienie okupu. Wróżki nie zamierzają co prawda ulegać szantażowi, ale Artemis nie podda się przecież bez walki. Siły starcia nr 1 - Genialny Człowiek kontra Technologia Wróżek będą wyrównane, a wynik odbije się echem po całym nadziemnym i podziemnym świecie. [za: Wikipedia]
Udostępnij: