Kevin Feige "zażenowany" podejściem Disneya do Johansson

Heroic Hollywood / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Feige+%22za%C5%BCenowany%22+podej%C5%9Bciem+Disneya+do+Johansson-143346
Kevin Feige "zażenowany" podejściem Disneya do Johansson
źródło: Getty Images
autor: Alberto E. Rodriguez
Szef Marvel Studios Kevin Feige jest podobno "wkurzony" i "zażenowany" tym, jak studio Disney potraktowało Scarlett Johansson w sprawie dystrybucji widowiska "Czarna Wdowa".

Przypomnijmy: w tym tygodniu Scarlett Johansson pozwała studio Disney, twierdząc, że decyzja o wprowadzeniu "Czarnej Wdowy" jednocześnie na platformie Disney+ pozbawiła ją zagwarantowanych w kontrakcie milionów dolarów. Kiedy "Czarna Wdowa" trafiła do kin, zanotowała w Stanach Zjednoczonych rekord otwarcia czasów pandemii COVID-19. Jednak już tydzień później uzyskała dramatyczny spadek wpływów, większy od wszystkich wcześniejszych produkcji Marvela. Właściciele kin natychmiast podnieśli krzyk, że jest to efekt obecności filmu na platformie Disney+.

Studio odpowiedziało, że w pełni wywiązało się ze swoich kontraktowych zobowiązań i Johansson otrzymała dodatkowe wynagrodzenie związane z premierą filmu na Disney+.

Matthew Belloni, były redaktor magazynu The Hollywood Reporter, ujawnił w swoim newsletterze, że zarządzający Marvel Studios Kevin Feige nie jest zadowolony z tego, jak studio rozegrało sytuację. Feige jest rzekomo "wkurzony" oraz "zły i zażenowany". Tym bardziej, że podobno lobbował on przeciwko hybrydowej dystrybucji filmu. Nie chciał też konfliktu z Johansson, z którą współpracuje od czasów "Iron Mana 2" (2010). Gdy zaczęły pojawiać się box-office'owe wyniki "Wdowy", nalegał, by studio zadośćuczyniło gwieździe.

To nie pierwszy raz, gdy Feige nie zgadza się ze studyjnymi wytycznymi. Swego czasu nie dogadywał się z byłym prezesem Marvela, Ike'iem Perlmutterem. Gdy zagroził, że to stawia jego przyszłość w Disneyu pod znakiem zapytania, został usunięty spod jego zwierzchnictwa i zyskał większą samodzielność. Belloni spekuluje, że w obecnej sytuacji przyszłość producenta w Marvelu ponownie nie jest pewna. Jego zdaniem jest nawet szansa, że Feige przejdzie do DC Films.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones