Kevin Smith wraca do pomysłu ekranizacji "The Green Hornet"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Smith+wraca+do+pomys%C5%82u+ekranizacji+%22The+Green+Hornet%22-138712
Kevin Smith wraca do pomysłu ekranizacji "The Green Hornet"
Kevin Smith wraca do pomysłu ekranizacji "The Green Hornet". Reżyser nawiązał współpracę z WildBrain. Jej celem jest realizacja serialu animowanego.

Przypomnijmy, że Smith półtorej dekady temu był już zaangażowany w projekt na bazie "The Green Hornet". Wtedy chodziło jednak o film kinowy. Z produkcji nic nie wyszło, a Kevin Smith swój scenariusz przerobił na komiksową miniserię.

Serialowy "The Green Hornet" ma być tytułem dla całej rodziny. Technicznie będzie to sequel oryginalnych opowieści, ponieważ jego akcja rozgrywać się będzie współcześnie, a bohaterami będą dorosły syn oryginalnego Zielonego Szerszenia oraz dorosła córka Kato. Para połączy siły, by walczyć ze zbrodnią w Century City.

Po raz pierwszy Zielony Szerszeń pojawił się w roku 1936 jako bohater cyklicznego słuchowiska radiowego i bardzo szybko zdobył ogólnokrajową popularność. W 1940 r. powstał pierwszy komiks opowiadający o przygodach Szerszenia, a także rozpoczęto emisję serialu telewizyjnego, w którym jedną z głównych ról zagrał Bruce Lee. Bohater ostatecznie doczekał się też wersji kinowej. "Green Hornet" nakręci w 2011 roku Michel Gondry. W głównych rolach wystąpili Seth Rogen i Jay Chou.

"The Green Hornet" nie jest jedynym serialem animowanym, w którego realizację zaangażował się w ostatnim czasie Kevin Smith. Dla platformy Netflix szykuje serial w stylu anime "Masters of the Universe: Revelation".