Michael Keaton nie wróci w "Batman Beyond" przez "Flasha"? Za słaby wynik w box-offisie

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sukces+filmu+%22Flash%22+m%C3%B3g%C5%82+otworzy%C4%87+drzwi+dla+%22Batman+Beyond%22+z+Keatonem-151249
Michael Keaton nie wróci w "Batman Beyond" przez "Flasha"? Za słaby wynik w box-offisie
źródło: Materiały prasowe
Według najnowszej pogłoski sukces "Flasha" mógł otworzyć drzwi dla aktorskiej, pełnometrażowej wersji serialu "Batman Beyond" (w Polsce znanego pod tytułem "Batman - 20 lat później") z Michaelem Keatonem w roli mentora dla młodego Batmana. "Flash" nie spełnił jednak boxoffice'owych nadziei. Czy wciąż są szanse na realizację filmu?

Kevin Smith marzy o "Batman Beyond"
Plotkę ujawnił Kevin Smith w najnowszym odcinku swojego podcastu "Fatman Beyond". Reżyser przyznał, że liczył na sukces "Flasha", bo słyszał o planach realizacji widowiska "Batman Beyond". Smith powołał się na syna Michaela Uslana, producenta związanego ściśle z postacią Batmana od czasu filmu Tima Burtona z 1989 roku.

Miałem nadzieję, że poradzi sobie w kinach lepiej. Syn Michaela Uslana powiedział, że jeśli osiągnie wynik tak dobry jak "Batman" - który otworzył się na 130 milionów dolarów - jednym z kolejnych filmów o Batmanie będzie "Batman Beyond" z Michaelem Keatonem. Pomyślałem więc sobie: "o Boże, teraz mam nadzieję, że "Flash" zarobi mnóstwo kasy", powiedział Smith.

"Flash" - zwiastun
Jakie były szanse na powstanie filmu "Batman Beyond"?Gdyby "Batman Beyond" powstał, film mógłby zapoczątkować osobną serię rozgrywająca się w świecie niezależnym od którejkolwiek z wersji kinowego uniwersum DC - podobnie jak "Batman" Matta Reevesa.

Oczywiście, nie wiadomo, na jakim etapie rozwoju "Flasha" snuto plany realizacji "Batman Beyond". Bardzo prawdopodobne, że to pomysł jeszcze sprzed zmiany kierownictwa i film nie powstałby nawet, gdyby "Flash" odniósł sukces. Z prostego powodu: nowi szefowie DC, James Gunn i Peter Safran, mają pewnie zupełnie inne plany. Trudno uwierzyć, by Gunn chciał mieć w swoim uniwersum aż trzech Batmanów: Batmana z serii Matta Reevesa, Batmana z "The Brave and the Bold" Andy'ego Muschiettiego oraz Batmana z przyszłości w wersji Michaela Keatona.

O czym opowiadał serial "Batman Beyond"?Akcja serialu animowanego "Batman Beyond" ("Batman - 20 lat później") kontynuowała wątki z serialu "Batman". Jego akcja rozgrywała się jednak w przyszłości, gdy Bruce Wayne przeszedł na emeryturę. Nowym Batmanem zostaje nastolatek Terry McGinnis, który przypadkiem odkrywa Bat-jaskinię.

Serial był emitowany w latach 1999-2001. Doczekał się rozwinięcia w postaci pełnometrażowej animacji "Batman: Powrót Jokera" (2000).

"Mam parę uwag": "Flash" kontra "Spider-Man: Poprzez multiwersum"Posłuchajcie podcastu "Mam parę uwag", w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki porównują "Flasha" i "Spider-Mana: Poprzez multiwersum":

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones