Kogo zagra Daniel Dae Kim w aktorskiej wersji "Avatar: The Last Airbender"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kogo+zagra+Daniel+Dae+Kim+w+aktorskiej+wersji+%22Avatar%3A+The+Last+Airbender%22-144440
Kogo zagra Daniel Dae Kim w aktorskiej wersji "Avatar: The Last Airbender"?
źródło: Getty Images
autor: Rich Fury
Daniel Dae Kim ("Zagubieni", "Hawaii 5.0") dołączył do obsady serialu "Avatar: The Last Airbender". To przygotowywana przez platformę Netflix aktorska wersja popularnego animowanego serialu "Awatar: Legenda Aanga".

DANIEL DAE KIM - KOGO ZAGRA AKTOR ZNANY Z "ZAGUBIONYCH"?


Daniel Dae Kim wcieli się w postać znaną jako Władca Ognia Ozai. To bezwzględny władca Narodu Ognia, który wymaga, by wszyscy dorastali do jego wyśrubowanych standardów - zwłaszcza jego nastoletni syn, książę Zuko (Dallas Liu). Ozai jest przekonany, że jego przeznaczeniem jest zakończyć wojnę, którą wszczęli jego przodkowie. 

Daniel Dae Kim to aktor, którego widzowie znają najlepiej z seriali "Zagubieni" (gdzie zagrał Jin-Soo Kwona) i "Hawaii 5.0" (gdzie wcielił się w detektywa China Ho Kelly'ego). Wystąpił również w serialach "Andromeda znaczy śmierć" (2008) i "The Premise" (2021). W jego filmografii są ponadto filmy "Miasto gniewu" (2004), "Zbuntowana" (2015), "Chyba na pewno ty" (2019) i "Hellboy" (2019).


"AVATAR: THE LAST AIRBENDER" - AKTORSKA WERSJA ANIMOWANEGO HITU


Akcja "Avatar: The Last Airbender" rozgrywa się w baśniowej krainie. Naród Ognia próbuje przejąć panowanie nad światem. Opór stawiają mu pozostałe ziemskie nacje: Plemiona Wody, Królestwo Ziemi oraz Nomadowie Powietrza. W każdej z nich żyją magowie - ludzie, posiadający władzę nad jednym z czterech żywiołów. Jednak świat może uratować tylko Awatar - jedyny mag, który panuje nad wszystkimi żywiołami. Jest nim dwunastoletni Aang, który musi pokonać liczne przeszkody i wykazać się ogromną odpowiedzialnością.

W obsadzie są Gordon Cormier (jako Aang), Kiawentiio (jako Katara), Ian Ousley (jako Sokka) i Dallas Liu (jako Zuko).

Showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym "Avatar: The Last Airbender" jest Albert Kim ("Sleepy Hollow", "Nikita"). Serial powstaje dla platformy streamingowej Netflix.

"OSTATNI WŁADCA WIATRU" - KINOWA WERSJA "AVATARA"


W 2010 serial animowany doczekał się ekranizacji kinowej. Film "Ostatni władca wiatru" wyreżyserował M. Night Shyamalan. Widowisko nie spotkało się jednak z pozytywnym odbiorem publiczności.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Noah Ringer, Dev Patel, Nicola Peltz, Jackson Rathbone i Shaun Toub.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones