Laleczka Chucky będzie zabijać od nowa

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Laleczka+Chucky+b%C4%99dzie+zabija%C4%87+od+nowa-128883
Cykl o morderczej laleczce Chucky w zasadzie nie dobiegł końca. Najnowsza część - "Cult of Chucky" - powstała w 2017 roku. Teraz jednak w Hollywood narodził się pomysł, by z produkcji przeznaczonych na rynek DVD/VOD horror znów stał się kinowym wydarzeniem. I właśnie ogłoszono plany realizacji remake'u "Laleczki Chucky".


Projekt już zyskał reżysera. Został nim Norweg Lars Klevberg, autor horroru "Polaroid". "Child's Play" powstanie dla MGM, które było dystrybutorem pierwszej "Laleczki Chucky" (kolejne części powstały dla Universala).

Autorem scenariusza jest Tyler Burton Smith ("Kung Fury 2"). Zdjęcia mają się rozpocząć we wrześniu w Vancouver.

Pierwszy film z serii trafił na ekrany 30 lat temu. Jego fabuła prezentowała się następująco: umierający seryjny morderca przekazuje swą duszę niewinnie wyglądającej zabawce - laleczce Chucky. Na swoje 6 urodziny Andy Barclay dostaje wspaniały prezent - lalkę, która ma być jego przyjacielem. Wkrótce okazuje się, że Chucky żyje i pała żądzą mordu. Nikt nie wierzy chłopcu, że za brutalne zabójstwa odpowiedzialna jest jego zabawka. Zamieszkujący ją duch chce zawładnąć duszą człowieka - niewinnego, małego Andy'ego.

W sumie na cykl składa się siedem filmów pełnometrażowych. Kilka miesięcy temu jego współtwórca, Don Mancini, zapowiadał, że w przygotowaniu jest serial o przygodach Chucky'ego. Na razie nie jest jasne, czy plany te są wciąż aktualne.

A tak prezentuje się zwiastun "Polaroid", horroru nakręconego przez reżysera "Child's Play".