Laleczka Chucky znalazła swój telewizyjny dom

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Laleczka+Chucky+znalaz%C5%82a+sw%C3%B3j+telewizyjny+dom-131636
Szykujcie się nie na jedną, a na dwie laleczki Chucky. W czerwcu do kin trafi "Child's Play", remake "Laleczki Chucky" z 1988 roku, w którym powróci mordercza zabawka. Ale to nie jedyna wersja upiornej laleczki, która będzie straszyć kolejne pokolenia. Przygotowywany od jakiegoś czasu projekt serialu o Chuckym trafił właśnie pod skrzydła stacji Syfy.


W przeciwieństwie do kinowego remake'u - który nakręciły osoby dotychczas z kultową laleczką niezwiązane - serial przygotuje Don Mancini, będący z serią od jej zarania. Mancini pracował przy scenariuszu każdej z dotychczasowych części i stanął za kamerą trzech z nich.

Od dawna chciałem przenieść Chucky'ego do telewizji i Syfy to dla nas idealna stacja, powiedział twórca. Serial będzie świeżym podejściem do postaci. Zgłębimy postać Chucky'ego, w sposób na jaki pozwala serialowy format. Pozostaniemy jednak wierni oryginalnej wizji, która terroryzuje widzów już od trzech dekad.

Oryginał opowiadał o umierającym seryjnym mordercy, który przekazuje swą duszę niewinnie wyglądającej zabawce - laleczce Chucky. Wkrótce zabawka trafia w ręce 6-letniego Andy'ego i rozpoczyna serię brutalnych zabójstw.