Luke Skywalker bohaterem nowej trylogii "Gwiezdnych wojen"?

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Luke+Skywalker+bohaterem+nowej+trylogii+%22Gwiezdnych+wojen%22-90297
Odkąd jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość o kupnie Lucasfilm przez Disneya i zapowiedziana została nowa trylogia "Gwiezdnych wojen", wszyscy zadają sobie pytanie o przyszłość kosmicznej sagi. Pierwsze doniesienia docierają z telewizji, a konkretnie z E!Entertainment.

Anonimowy pracownik Lucasfilm doniósł podobno, iż kolejna trylogia nie będzie w żaden sposób nawiązywać do fabuły poprzednich filmów, będzie natomiast całkowicie autonomiczną historią. Dla odmiany Dale Pollock, autor biografii George'a Lucasa, zdradził niedawno portalowi The Wrap, iż Luke powróci w kolejnych filmach, jako trzydziesto-czterdziestolatek. Podobnego zdania jest portal CinemaBlend, który sugeruje, że Disney będzie inspirować się książkami z uniwersum SW i opowie dalsze dzieje Luke'a, Lei i Hana Solo. Dopóki jednak nie usłyszymy oficjalnego stanowiska producentów nowej trylogii, wszystkie powyższe rewelacje lepiej traktować jako plotki.

Wytwórnia planuje realizację "Star Wars: Episode VII", "Episode VIII" i "Episode IX". Pierwszy z tych filmów trafi do kin prawdopodobnie w 2015 roku. Lucas będzie jedynie kreatywnym konsultantem. Produkcję będzie nadzorować Kathleen Kennedy, która już kilka miesięcy temu została ogłoszona następczynią Lucasa jako szefowa LucasFilm.

Disney planuje również wypuszczać do kin kolejne części "Gwiezdnych wojen" w dwu-trzyletnich odstępach. Jest wielce prawdopodobne, że powstaną również inne filmy kinowe osadzone w tym uniwersum. Należy również spodziewać się kolejnych seriali, które powstaną z myślą o kanale Disney XD. Nie wiemy natomiast, jak zakup LucasFilm wpłynie na planowany od lat serial aktorski. Disney oczywiście wprowadzi tematykę "Gwiezdnych wojen" także do swoich parków rozrywki.