Lupita Nyong'o gwiazdą remake'u "Płatnego mordercy"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Lupita+Nyong%27o+gwiazd%C4%85+remake%27u+%22P%C5%82atnego+mordercy%22-128044
John Woo wyreżyseruje "The Killer", angielskojęzyczny remake swojego własnego filmu z 1989 roku pod tytułem "Płatny morderca". Zgodnie z panującą obecnie modą będzie to żeńska wersja oryginału. A w rolę, którą brawurowo zagrał Chow Yun-fat, teraz otrzymała Lupita Nyong'o ("Czarna Pantera").


Woo będzie nie tylko reżyserem ale też jednym z producentów "The Killer". Autorem scenariusza jest Eran Creevy ("Zderzenie"), który pracował na wcześniejszym tekście Josha Campbella i Matta Stueckena ("Cloverfield Lane 10").

Nie jest to pierwsza próba dokonania remake'u "Płatnego mordercy". Po raz pierwszy pisaliśmy o tym ponad 10 lat temu. Już wtedy z projektem związany był Josh Campbell, który pisał scenariusz wersji 3D. W 2011 roku projekt został wskrzeszony, a do jego wyreżyserowania zaangażowano Johna H. Lee. W 2012 roku główną rolę zaproponowano Johnowi Travolcie. Film jednak nigdy nie powstał.

Oryginał był historią płatnego zabójcy, który zostaje zdradzony przez swojego zleceniodawcę. Aby się zemścić, musi sprzymierzyć się ze swoim, zdawałoby się, zaprzysięgłym wrogiem, ścigającym go inspektorem policji.

Udostępnij: