Luty w Playerze: "Boże ciało" i zwycięzca Oscarów "Parasite"!

  • Seriale, Filmy
Głośny film Jana Komasy, nominowany do Oscara oraz zdobywca 10 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, "Boże ciało" będzie można oglądać w Playerze już od dziś. To nie wszystko! Serwis przygotował moc innych propozycji filmowych, w tym "Parasite", zdobywcę aż czterech nagród na Gali rozdania Oscarów.

a2.jpg


"Boże ciało" to historia 20-letniego Daniela (Bartosz Bielenia), który w trakcie odsiadki w poprawczaku przechodzi duchową przemianę. Postanawia zostać księdzem. Wie jednak, że przez swoją kryminalną przeszłość nie przyjmą go do żadnego seminarium. Na zwolnieniu warunkowym zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim, do którego nigdy nie trafia. Zamiast tego zaprzyjaźnia się z proboszczem lokalnej parafii, a kiedy nadarza się ku temu okazja, przejmuje jego obowiązki. Na początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać wiernych... Film dostępny będzie w Playerze już od dziś!

a1.jpg


To jednak nie wszystkie lutowe propozycje serwisu. Od 21 lutego w Playerze pojawi się film "Parasite", nagrodzony na Gali Oskarów 2020 aż w czterech kategoriach! To pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków.

Od 18 lutego w Playerze dostępny będzie również film "Ikar. Legenda Mietka Kosza", utytułowany na Paszportach Polityki i laureat wielu lokalnych nagród. To historia niewidomego geniusza, który wbrew wszelkim przeciwnościom losu zostaje wirtuozem fortepianu.

Już teraz użytkownicy Playera mogą obejrzeć głośny i nagradzany film Wojtka Smarzowskiego "Kler", ukazujący grzechy kościoła katolickiego w Polsce. Na tym nie koniec uczty dla wyrafinowanego kinomana. W serwisie dostępna jest także "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Laureat Oscara i Złotej Palmy przedstawia poruszającą opowieść o miłości młodej piosenkarki Zuly (Joanna Kulig) i ambitnego muzyka Wiktora (Tomasz Kot). W ofercie nie brakuje też kultowych sag filmowych – od lutego w serwisie pojawiło się 8 filmów z serii "Szybcy i wściekli".

Kolekcja najlepszych filmów i seriali na luty tylko w Playerze!

Oglądaj Boże Ciało w player.pl
Informacja sponsorowana