Luty z filmami za 10 zł!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Luty+z+filmami+za+10+z%C5%82-115547
Kolejny miesiąc z polskimi filmami za 10 zł przed nami! W lutym, co czwartek w sieci kin Helios w kilkudziesięciu miastach Polski oraz kinie Iluzjon w Warszawie, o godzinie 18:00 odbędą się projekcje w ramach projektu "Kultura Dostępna w kinach". Za 10 zł będziemy mogli obejrzeć "Panie Dulskie", "Króla życia", rekonstrukcję cyfrową "Ziemi obiecanej" oraz film "Jack Strong".

Pełen repertuar oraz lista kin biorących udział w projekcie znajduje się na stronie www.kulturadostepna.pl/kultura-dostepna-w-kinach.


4 lutego
Panie Dulskie
Reżyseria i scenariusz: Filip Bajon
Dystrybucja: Kino Świat

Filip Bajon, twórca przebojowych "Ślubów panieńskich" i "Przedwiośnia", rzuca całkowicie nowe spojrzenie na ponadczasową komedię "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. W obsadzie plejada gwiazd, jakiej dawno nie było w polskim kinie.
Film wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największą państwową wytwórnię filmową w Polsce.


11 lutego
Król życia
Reżyseria: Jerzy Zieliński
Scenariusz: Fadi Chakkour
Dystrybucja: Next-film

Edward jest najeżony, zaimpregnowany na otaczający go świat. Wszystko go denerwuje. Jakby chodził ciągle w za ciasnych butach. Złośliwy dla żony, niecierpliwy dla córki, prawie nie ma czasu dla swego starego ojca.
Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały. Podobno szczęście jest zaraźliwe na odległość 800 metrów. Na to wygląda, bo główny bohater roztacza taką pozytywną aurę.


18 lutego
Ziemia obiecana (Rekonstrukcja cyfrowa)
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Wajda
Dystrybutor: Cyfrowe Repozytorium Filmowe


25 lutego
Jack Strong
Scenariusz i reżyseria: Władysław Pasikowski
Dystrybutor: VUE MOVIE

"Jack Strong" to film sensacyjny, który opowiada jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.