Marion Cotillard, Joel Edgerton w nowym filmie reżysera "Vox Lux"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marion+Cotillard%2C+Joel+Edgerton+w+nowym+filmie+re%C5%BCysera+%22Vox+Lux%22-139146
Marion Cotillard, Joel Edgerton w nowym filmie reżysera "Vox Lux"
źródło: Getty Images
autor: Antony Jones
Joel Edgerton ("Król") i Marion Cotillard ("To tylko koniec świata") zagrają główne role w filmie "The Brutalist". Jest to nowy reżyserski projekt Brady'ego Corbeta, autora "Vox Lux" i "Dzieciństwa wodza".

W filmie wystąpią również: Mark Rylance ("Player One"), Sebastian Stan ("Avengers: Koniec gry"), Vanessa Kirby ("Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw"), Isaach De Bankolé ("Shaft"), Alessandro Nivola ("Sztuka samoobrony"), Raffey Cassidy ("Córka boga") i Stacy Martin ("Nimfomanka"). Scenariusz przygotował Corbet we współpracy z Moną Fastvold ("The Mustang").

Projekt określany jest jako epicka saga i niekonwencjonalne love story. Będzie to rozgrywająca się na przestrzeni 30 lat historia wizjonerskiego architekta László Toth (Edgerton) i jego żony Erzsébet (Cotillard). Po przetrwaniu holokaustu postanawiają wyemigrować do USA, gdzie chcą odbudować swoją zawodową spuściznę i przy okazji są świadkami budowy współczesnej Ameryki. Niespodziewanie ich życie zmieni się, kiedy na ich drodze stanie bogaty klient (Rylance).

Zdjęcia powinny rozpocząć się w styczniu 2021 roku. Kręcony będzie po angielsku, węgiersku, jidysz i włosku.