Mark Ruffalo gwiazdą serialowego "Parasite"?

Collider / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mark+Ruffalo+gwiazd%C4%85+serialowego+%22Parasite%22-136458
Jak informuje serwis Collider, Mark Ruffalo ("Avengers", "Dark Waters") jest kandydatem do zagrania głównej roli w miniserialu HBO opartym na tegorocznym zwycięzcy Oscarów - "Parasite".

GettyImages-1199763485.jpg Getty Images © Craig Sjodin


Reżyser oryginału Bong Joon ho wyprodukuje show do spółki z Adamem McKayem ("Vice", "Big Short"). W rozmowie z dziennikarką The Wrap Koreańczyk mówił: Miałem kilka kluczowych pomysłów w trakcie pisania scenariusza oryginalnego filmu. Nie zmieściłem ich w dwóch godzinach, ale trzymam je na iPadzie i myślę, że mówimy o limitowanej, sześcioodcinkowej serii. A właściwie - o sześciogodzinnym filmie. 

Podobno Bong miał już okazję rozmawiać z Ruffalo. W trakcie spotkania aktor wyraził chęć występu w serialu. Oficjalne negocjacje z HBO jeszcze się jednak nie zaczęły.

"Parasite" to historia ubogiej rodziny Kimów. Jej życie zaczyna zmieniać się na lepsze od czasu, gdy starszy syn zostaje zatrudniony przez bardzo zamożną rodzinę jako korepetytor. Gdy wydaje się, że członkom familii nareszcie zaczyna się układać, dochodzi do odkrycia, które może zniszczyć ich plany na przyszłość.

Dreszczowiec zaczął swój triumfalny marsz przez kina od zdobycia Złotej Palmy w Cannes. W nocy z niedzieli na poniedziałek "Parasite" zgarnął cztery Oscary: dla najlepszego filmu, filmu międzynarodowego, za scenariusz oryginalny oraz reżyserię.