Jeszcze więcej gwiazd w adaptacji opowiadania Stephena Kinga od twórcy "Doktora Snu"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matthew+Lillard+w+obsadzie+adaptacji+%22The+Life+of+Chuck%22+Stephena+Kinga-152582
Jeszcze więcej gwiazd w adaptacji opowiadania Stephena Kinga od twórcy "Doktora Snu"
źródło: Getty Images
autor: David Livingston
Mike Flanagan ("Doktor Sen", "Hush") za pomocą Twittera/X ogłasza nazwiska kolejnych aktorów w obsadzie swojego nowego filmu "The Life of Chuck", adaptacji prozy Stephena Kinga. Do grupy znanych aktorów dołączyły kolejne popularne nazwiska – m.in. Matthew Lillard ("Pięć koszmarnych nocy"), David Dastmalchian ("Oppenheimer") i Harvey Guillén ("Co robimy w ukryciu").

Co wiemy o "The Life of Chuck" – nowej adaptacji opowiadania Stephena KingaFabuła oparta jest na opowiadaniu Kinga z wydanej w 2020 roku "If It Bleeds". To trzy krótkie opowieści, które łączy motyw fikcyjnej biografii Charlesa Krantza. Historia jest poprowadzona wstecz, od momentu śmierci bohatera na guza mózgu w wieku 39 lat, aż do jego dzieciństwa, które spędził w nawiedzonym domu.

Głównego bohatera ma zagrać Tom Hiddleston, a Mark Hamill wcielić się w rolę Albiego, jego dziadka. Na ekranie zobaczymy też Chiwetela Ejiofora ("Rob Peace"), Karen Gillan ("Strażnicy Galaktyki: Volume 3") i Jacoba Tremblaya ("Toksyczny mściciel"). Na razie nie wiadomo, w kogo się wcielą.

GettyImages-1478298096.jpg Getty Images © Michael Kovac


W filmie zagrają też: Kate Siegel, Mia Sara, Trinity Jo-Li Bliss, Q’Orianka Kilcher, Benjamin Pajak, Antonio Raul Corbo, Carl Lumbly, Annalise Basso, Samantha Sloyan, Rahul Kohli, Matt Biedel, Sauriyan Sapkota, Saidah Arrika Ekulona, Michael Trucco, Violet McGraw, Molly C. Quinn, Heather Langenkamp oraz debiutantka Taylor Gordon.

Reżyser przekazał również, że prace na planie ruszyły w tym miesiącu. Produkcja nie jest powiązana z żadnym hollywoodkim studiem, więc na mocy umowy ze związkiem aktorów SAG-AFTRA mogła rozpocząć zdjęcia.

"Zagłada domu Usherów" – ostatni projekt Mike’a FlanaganaReżyser "The Life of Chuck" stanął za kamerą opartego na twórczości Edgara Allana Poego serialu "Zagłada domu Usherów". To historia bezwzględnego rodzeństwa – Rodericka i Madeline Usherów, którzy przekształcili firmę Fortunato Pharmaceuticals w prawdziwe imperium bogactwa i władzy. Z czasem wychodzą jednak na jaw dawne sekrety, gdy kolejni dziedzice dynastii Usherów zaczynają ginąć z rąk tajemniczej kobiety z ich przeszłości. W rolach głównych Bruce Greenwood i Mary McDonnell.

Zwiastun serialu "Zagłada domu Usherów"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones