Matthew McConaughey był ofiarą przemocy seksualnej

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Matthew+McConaughey+by%C5%82+ofiar%C4%85+przemocy+seksualnej-139886
Matthew McConaughey był ofiarą przemocy seksualnej
źródło: Getty Images
autor: Gary Miller
Matthew McConaughey wydał właśnie autobiografię zatytułowaną "Greenlights", w której ujawnił, że jako nastolatek był kilkakrotnie wykorzystany seksualnie.

Książka została opublikowana we wtorek. Aktor dzieli w niej swoje życie na momenty, który określa jako zielone, żółte i czerwone: wydarzenia, które sprawiły, że szedł dalej, pauzował lub zatrzymywał się. Gwiazdor wyjaśnia, jaką lekcję wyciągnął z każdego z nich.

Na początku książki McConaughey ujawnia na swój temat szereg wprowadzających faktów. Wśród nich jest informacja o przemocy seksualnej, której ofiarą padł aktor. McConaughey zdradza, że jego pierwszy raz nie odbył się za obopólną zgodą. Zostałem zaszantażowany do uprawiania seksu po raz pierwszy, gdy miałem 15 lat, pisze gwiazdor. Byłem pewien, że pójdę do piekła za przedmałżeński seks.

McConaughey ujawnia również, że w wieku 18 lat został ogłuszony na tyłach vana i molestowany przez pewnego mężczyznę. Dodaje jednak: Nigdy nie czułem się jak ofiara. Mam wiele dowodów na to, że świat stara się mnie uszczęśliwić.