Nagrodzony Oscarem "The Hurt Locker" jednak trafi do polskich kin

Informacja nadesłana przez dystrybutora / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nagrodzony+Oscarem+%22The+Hurt+Locker%22+jednak+trafi+do+polskich+kin-58795
Dramat wojenny Kathryn Bigelow "The Hurt Locker. W pułapce wojny", nominowany w dziewięciu kategoriach, okazał się niekwestionowanym triumfatorem nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, deklasując faworyzowanego "Avatara" Jamesa Camerona i zdobywając sześć Oscarów, w tym w trzech najbardziej prestiżowych kategoriach - dla najlepszego filmu, za najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz oryginalny - oraz za najlepszy montaż, najlepszy dźwięk i najlepszy montaż efektów dźwiękowych.

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie kinomanów laureatem najważniejszych nagród filmowych na świecie, prezentujemy listę kin, w których obraz Bigelow będzie wyświetlany od najbliższego piątku:

Bajka / Lublin
Światowid / Elbląg
Rialto / Poznań
Charlie / Łódź
Pionier / Szczecin
Awangarda / Olsztyn
Sokół / Nowy Sącz
Ars / Kraków
Pod Baranami / Kraków
Kijów / Kraków
Moskwa / Kielce
Kultura / Warszawa
Nove Kino Praha/Warszawa
Wisła / Warszawa
Nasze Kino / Toruń


Film Kathryn Bigelow to jeden z najczęściej nagradzanych tytułów ostatnich miesięcy. Wcześniej uhonorowano go, między innymi, sześcioma nagrodami BAFTA (w tym dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera), prestiżowymi wyróżnieniami Amerykańskiej Gildii Reżyserów i Amerykańskiej Gildii Scenarzystów oraz Human Rights Film Network Award, SIGNIS Award, Sergio Trasatti Award i Young Cinema Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

"The Hurt Locker. W pułapce wojny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia uzależnionego od adrenaliny żołnierza amerykańskiego (Jeremy Renner), który obejmuje dowództwo elitarnej jednostki saperów stacjonującej w Iraku i - poszukując mocnych wrażeń - naraża swoich podwładnych na liczne niebezpieczeństwa.

W osadzie filmu, obok nominowanego do Oscara Rennera, pojawiają się, między innymi: Ralph Fiennes (Lektor), Guy Pearce (Memento), David Morse (16 przecznic), Evangeline Lilly (Lost – Zagubieni) oraz Anthony Mackie (Kwiat pustyni”, “Notorious).

W lutym 2010 roku "The Hurt Locker. W pułapce wojny" wydany został przez firmę Kino Świat na płytach DVD i dostępny jest w sprzedaży i w wypożyczalniach. Kino Świat, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kinomanów, od piątku 12 marca wprowadza film do wybranych kin w całej Polsce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones