Oscarowy faworyt od 8 lutego na DVD w Polsce

Informacja nadesłana przez dystrybutora /
https://www.filmweb.pl/news/Oscarowy+faworyt+od+8+lutego+na+DVD+w+Polsce-57982
8 lutego swoją oficjalną polską premierę będzie miał film w reżyserii Kathryn Bigelow "The Hurt Locker. W pułapce wojny". Tego dnia tytuł pojawi się we wszystkich polskich wypożyczalniach płyt DVD. Dokładnie tydzień później, w poniedziałek 15 lutego film pojawi się w sprzedaży detalicznej. Będzie do kupienia we wszystkich dobrych sklepach płytowych.

"The Hurt Locker. W pułapce wojny" jest jednym z najbardziej utytułowanych filmów ostatniego sezonu. Obraz Bigelow został nominowany w 9 kategoriach do tegorocznych Oscarów :  film, reżyseria,  scenariusz, aktor pierwszoplanowy, zdjęcia i muzyka. Film otrzymał także 3 nominacje do Złotych Globów 2010 w kategoriach: najlepszy dramat, najlepsza reżyseria i najlepszy scenariusz. Był także nominowany do Złotego Lwa na festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie ponadto zdobył pięć innych wyróżnień.


Akcja filmu Bigelow, autorki takich obrazów jak "Na fali", "Dziwne dni" czy "Przekleństwo wyspy", dzieje się w Iraku i opowiada o dokonaniach elitarnej jednostki saperów.

James (Jeremy Renner) obejmuje dowództwo nad oddziałem wykwalifikowanych specjalistów w czasie trwania poważnego konfliktu. Zaskakuje swoich podwładnych decyzjami, które sprawiają, że wydaje się, że śmierć jest mu obojętna. W czasie gdy żołnierze próbują okiełznać swojego nieprzewidywalnego dowódcę, irackie miasto, w okolicach którego stacjonują, pogrąża się w chaosie.